Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > ZMIANY KLIMATU > BLOG > 28 marca godz. 20.30 – Godzina dla Ziemi! Przyłącz się!

28 marca godz. 20.30 – Godzina dla Ziemi! Przyłącz się!

Piątek 6 marca 2009 / Emilia Ślimko

W tym roku Godzina dla Ziemi, znana na świecie jako Earth Hour, odbędzie się po raz trzeci. Weźmie w niej udział rekordowa liczba osób – szacuje się, że będzie nas około miliarda! Ponad 1000 miast z całego globu zapowiedziało swój udział w akcji. Do akcji może włączyć się każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.wwf.pl/godzinadlaziemi i na jedną godzinę wyłączyć światło w swoim mieszkaniu!

Godzina dla Ziemi zdobywa coraz większą popularność i staje się globalnym ruchem na rzecz ochrony klimatu. Zaingurowana została w Sydney przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF, kiedy to łącznie ponad 2,2 mln gospodarstw domowych i firm wyłączyło światło na godzinę. W ubiegłym roku w Earth Hour wzięło udział 370 miast i 35 państw z osiemnastu stref czasowych. Most Golden Gate w San Francisco, rzymskie Koloseum i Pałac Kultury i Nauki w Warszawie pogrążyły się w ciemnościach.

Symbolicznym gestem zgaszenia świateł uczestnicy akcji z całego świata dają sygnał politykom, że powinni bardziej efektywnie walczyć z globalnym ociepleniem. Co więcej, taka akcja pokazuje, że mamy możliwość podjąć działań na rzecz ochrony klimatu oraz, że powstrzymanie zmian klimatu wymaga wspólnego działania wszystkich krajów świata.

Earth Hour to głos nadziei oraz wezwanie do działania.

Także w Polsce w ponad 20 miastach na godzinę zgasną światła w najważniejszych budynkach użyteczności publicznej, firmach oraz domach prywatnych. Polskie miasta dołączą tym samym do kilkudziesięciu największych i najsłynniejszych miejsc na całym świecie – światła zgasną m.in. w Londynie, Pekinie, Rzymie, Moskwie, Los Angeles, Rio de Janeiro, Hong Kong, Dubaju, Singapurze, Atenach, Buenos Aires, Toronto, Sydney, Mexico City, Istambule, Kopenhadze, Manili, Las Vegas, Brukseli i Helsinkach. W Warszawie na godzinę zgasną światła Pałacu Kultury i Nauki, Pałacu Namiestnikowskiego, hoteli oraz na mostach. Zgasną także neony i biurowce firm.

Zachęcamy do udziału w akcji!

Więcej na: www.wwf.pl/godzinadlaziemi www.earthhour.org
Jakieś wiadomości lub komentarze?
  • Paragrafy możesz tworzyć pozostawiając puste linijki. Jeśli chcesz dodać link wpisz: www.adresstrony.pl. Zostanie automatycznie przetworzony w link. Komentarze z reklamami będą natychmiast usuwane!

(Twój adres nie będzie publiczny)

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia