Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!

Drugie śniadanie parlamentarno-studenckie

Czwartek 17 listopada 2011 / Dominik Paszkiewicz

7 listopada 2011 w Warszawie odbyło się kolejne śniadanie studencko-parlamentarne, którego uczestnikami byli posłowie, studenci warszawskich uczelni i przedstawiciele organizacji pozarządowych. W sumie w śniadaniu uczestniczyło 20 osób. Gościem śniadania była również nigeryjska aktywistka zajmująca się tematyką zmian klimatu H.Umar-Mustapha.

Śniadanie po raz kolejny było świetną okazją do bezpośredniej rozmowy z posłami i możliwością wskazania kwestii szczególnie ważnych zarówno dla przyszłych specjalistów i naukowców jak i organizacji pozarządowych zajmujących się tematem energii i klimatu.

Podczas śniadania studenci warszawskich uczelni mieli okazję porozmawiać z parlamentarzystami na temat "klimatycznych" wyzwań, jakie staną przed nowo zaprzysiężonym rządem.

Goście śniadania parlamentarno-studenckiego

Goście śniadania parlamentarno-studenckiego

Studenci podzielili się z przedstawicielami rządu swoimi opiniami na temat podstawowych przeszkód ale przede wszystkim "zysków" społecznych dotyczących racjonalnego gospodarowania energię. Pojawiały się również pytania na temat zwiększenia udziału OZE w produkcji energii.

Młodzi ludzie po raz kolejny pokazali, że są otwarci, mają wiele świeżych pomysłów i chętnie wezmą czynny udział w wyzwaniach przed jakimi stoimy. Wart odnotowania jest również fakt, że po raz drugi udało się spotkać z parlamentarzystami na spotkaniu, które ze względu na swój brak formalnej otoczki pozwoliło na otwartą dyskusję na tematy, które najbardziej frapują młodych ludzi kształcących się w tematyce ochrony środowiska.


Patronem medialnym kampanii jest Radio TOK FM.
Jakieś wiadomości lub komentarze?
  • Paragrafy możesz tworzyć pozostawiając puste linijki. Jeśli chcesz dodać link wpisz: www.adresstrony.pl. Zostanie automatycznie przetworzony w link. Komentarze z reklamami będą natychmiast usuwane!

(Twój adres nie będzie publiczny)

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia