Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!

Dyskusje o energii - część druga

Czwartek 5 maja 2011 / Dominik Paszkiewicz

Trwa druga tura debat studenckich poświęconych tematyce energii i klimatu, organizowanych przez Polską Zieloną Sieć oraz koła naukowe z uczelni wyższych na terenie całego kraju. Tym razem tematem debat jest „Efektywne i oszczędne korzystanie z energii”.

Jak dotąd odbyły się debaty na wyższych uczelniach w Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie, Szczecinie i Łodzi. Wciąż jednak czekają na nas cztery debaty:

  • Białystok 9 maja g. 17.30
  • Warszawa 12 maja g.13.00
  • Kraków 17 maja g.14.00
  • Poznań 18 maja g.16.00

Miejsca debat
Pokaż Debaty o energii na większej mapie

Zaproszeni eksperci dostarczą młodym środowiskom naukowym rzetelnej wiedzy na temat poprawy efektywności energetycznej jako jednego z podstawowych kierunków polskiej polityki energetycznej. W swoich prezentacjach przedstawią korzyści finansowe i niewykorzystany potencjał.

Naszym celem jest aktywizacja studentów poprzez umożliwienie im kontaktów ze środowiskiem ekspertów, mediami oraz wkład w organizację debat poświęconych zagadnieniom energii i klimatu. Najbardziej zainteresowani zostaną zaproszeni na organizowane przez Polską Zieloną Sieć drugie studencko-parlamentarne „energetyczne śniadanie”. Przy śniadaniu zasiądą studenci, parlamentarzyści, a także organizacje pozarządowe współpracujące w polskiej Koalicji Klimatycznej. Jak pokazuje doświadczenie z poprzedniego śniadania, wobec kanapek i herbaty wszyscy jesteśmy równymi partnerami, co z pewnością ułatwia dyskusję. W tej nieformalnej atmosferze będziemy mówić o polskiej polityce energetycznej.

Debaty odbywają się w ramach kampanii Nowocześnie-Energooszczędnie-Odpowiedzialnie: NEO NAWYKI. Jeśli chodzi o użytkowanie energii i zmiany klimatu, to energooszczędność jest dowodem naszej odpowiedzialności w wymiarze globalnym i zarazem naszej nowoczesności. Współpracujący z nami studenci już to udowodnili, ale każdy z nas może zmienić swoje nawyki i być bardziej neo.

Serdecznie zapraszamy na debaty!


Patronem medialnym kampanii jest Radio TOK FM.Jakieś wiadomości lub komentarze?
  • Paragrafy możesz tworzyć pozostawiając puste linijki. Jeśli chcesz dodać link wpisz: www.adresstrony.pl. Zostanie automatycznie przetworzony w link. Komentarze z reklamami będą natychmiast usuwane!

(Twój adres nie będzie publiczny)

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia