Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!

Energetyczne śniadanie parlamentarno-studenckie

Czwartek 16 grudnia 2010 / Natalia Jaworek

15 grudnia br. odbyło się pierwsze z energetycznych śniadań parlamentarno-studenckich zaplanowanych w ramach kampanii NEO NAWYKI. W śniadaniu wzięli udział zaproszeni posłowie, studenci z kół naukowych Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska UW i Ochrony Środowiska SGGW, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych - członkowie Koalicji Klimatycznej. Śniadanie odbywające się zaledwie parę dni po zakończeniu Konferencji Klimatycznej w Cancun zatytułowane było: "Między Cancun a Durbanem - odpowiedzialność polskiej prezydencji za sukces porozumienia o ochronie klimatu".

Śniadanie w restauracji sejmowej "Hawełka na Wiejskiej" przeniosło nas w świat debat parlamentarnych i dało możliwość dyskusji m.in. z wiceprzewodniczącymi sejmowej Komisji Ochrony Środowiska. Mirosław Sobolewski z Biura Analiz Sejmowych na gorąco przedstawił wyniki COP16, Julia Michalak z Greenpeace Polska mówiła zaś o tym, co pozostało do uzgodnienia na drodze do zawarcia nowego porozumienia klimatycznego. Było to tym bardziej istotne, że kolejna Konferencja Klimatyczna w Durbanie w 2011r. będzie się odbywała w czasie, gdy Polska będzie pełniła prezydencję w Radzie Europejskiej, i na COP17 będzie reprezentowała stanowisko całej Unii Europejskiej.

Wiele emocji wzbudziła ostatnia dyskutowana kwestia - wyzwania stojące przed polską polityką energetyczną i klimatyczną w 2011r. Ilona Jędrasik i Urszula Stefanowicz z Koalicji Klimatycznej pokazały kalendarium najważniejszych kwestii do wypracowania przez Sejm w 2011r. z Ustawą o efektywności energetycznej na czele.

Śniadanie było świetną okazją do bezpośredniej rozmowy z posłami i możliwością wskazania na kwestie szczególnie ważne zarówno dla młodych naukowców jak i organizacji pozarządowych zajmujących się tematem energii i klimatu. Kolejne energetyczne śniadanie odbędzie się jeszcze przed wakacjami w 2011r.


Patronem kampanii jest Radio TOK FM.Jakieś wiadomości lub komentarze?
  • Paragrafy możesz tworzyć pozostawiając puste linijki. Jeśli chcesz dodać link wpisz: www.adresstrony.pl. Zostanie automatycznie przetworzony w link. Komentarze z reklamami będą natychmiast usuwane!

(Twój adres nie będzie publiczny)

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia