Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > ZMIANY KLIMATU > BLOG > Jesteśmy w Kazimierzu

Jesteśmy w Kazimierzu

Niedziela 19 lipca 2009 / Gosia Krzystkiewicz

Akcja Ostatni dzwonek dla Klimatu w Kazimierzu rozpoczęła się w strugach deszczu. Jest południe i na szczęście się wypogadza.

Tratwa zacumowała obok statku "Dziunia". Teraz gotujemy na niej obiad i rozgrzewamy się pedałując na prądotwórczym rowerze. Rozpoczęliśmy planowo o 11. W strugach deszczu gotowi do działania.

Zachęcamy mieszkańców i turystów Kazimierza do podpisania apelu do Premiera RP, w którym domagamy się:
- podjęcia konsekwentnych, szeroko zakrojonych działań na rzecz zwiększenia efektywności zużycia energii gospodarstw domowych oraz przemysłu. W dobie kryzysu gospodarczego niższe zużycie energii ulży kieszeniom obywateli, a przedsiębiorcom ułatwi przetrwanie na rynku;
- konsekwentnych, ambitnych działań na rzecz Odnawialnych Źródeł Energii. W czasie kryzysu stworzy to tysiące miejsc pracy (szczególnie na terenach wiejskich i o dużej stopie bezrobocia), zwiększy bezpieczeństwo dostaw energii oraz zmniejszy zależność od rosyjskiego gazu;
- poparcia w Kopenhadze sprawiedliwego ogólnoświatowego porozumienia w sprawie ochrony klimatu.

O godzinie 12 dojechali do nas z Lublina mokrzy, niezwykle dzielni rowerzyści.

Jesteśmy przemoczeni, ale rozgrzani. Jest jeszcze szansa na słoneczne popołudnie w Kazimierzu Dolnym. Szczególnie zapraszamy na pokaz filmu Age of Stupid na pokładzie statku "Dziunia".

Zobaczcie pierwsze fotki z Kazimierza:

Galeria:

Aby obejrzeć kolejne zdjęcie - kliknij gdziekolwiek na obrazkuPolska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia