Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!

Letni rajd rowerowy "NEO NAWYKI górą!" - zapisz się już dziś!

Środa 6 kwietnia 2011 / Dominik Paszkiewicz komentarze (1)

  • Nie masz pomysłu na wakacje?
  • Nie chcesz obciążać środowiska swoim wypoczynkiem?

Weź udział w rajdzie rowerowym organizowanym w ramach kampanii NOWOCZEŚNIE-ENERGOOSZCZĘDNIE-ODPOWIEDZIALNIE - NEO Nawyki!

Jedynym wymaganiem jest...

... posiadanie własnego roweru i ukończone 18 lat.

My zagwarantujemy:

  • ubezpieczenie,
  • noclegi na trasie rajdu w namiocie,
  • oraz podstawowe wyżywienie.

Rajd NEONAWYKI „NEO NAWYKI górą!” pod tym hasłem ruszy lipcowy rajd rowerowy ze Szczecina, przez Wrocław do Krakowa. Zaczynamy 17 lipca w Szczecinie a kończymy 30 lipca w Krakowie.

Przed nami około 700 kilometrów, czyli dziennie do pokonania odcinki mniej więcej 70 kilometrowe.

Akcje uliczne w trzech miastach

Ponadto w każdym z wspomnianych trzech miast zorganizujemy całodniowe akcje uliczne, w ramach, których pokazywać będziemy filmy, animacje, zorganizujemy profesjonalną akcję malowania graffiti, udostępnimy ekran dotykowy oraz laptopy, na których będzie można spróbować swoich sił w edukacyjnych grach komputerowych i przekonać się jak nasze codzienne czynności kształtują świat.

Konstrukcja rowerowa jedzie z nami!!!

Dodatkową atrakcja rajdu będzie upcyklingowa gigantyczna konstrukcja rowerowa, która będzie nam towarzyszyć nie tylko podczas akcji ulicznych, ale też na całej trasie rajdu - jej projekt już trafił do konstruktorów.

Głównym celem naszego rajdu jest pokazanie, że korzystanie z zasobów naszej planety i korzystanie z energii w sposób świadomy i odpowiedzialny jest łatwe i może być przyjemne.


Osoby zainteresowane uczestnictwem w rajdzie prosimy o kontakt na adres emailowy: natalia@globalnepoludnie.pl


Komentarze (podyskutuj z nami):

Marcin

24 lipca 2011

"Gratuluję" pomysłu, organizacja rajdu na drodze krajowej (10) w sobotę gdy jedni wracają z urlopu, a inni na niego jadą to pomysł godny "naśladowania". Wczoraj uczestnicy "rajdu" zachowywali się na krajowej 10 jakby była zamknięta dla ruchu. Zagrożenie jakie wywołali nie da się opisać ! Nie jestem przeciwnikiem rowerów - ale NA BOGA! LUDZIE! Trochę wyobraźni ! Jazda obok siebie (mimo dopuszczenia przez przepisy) nie jest równoznaczna z wymuszaniem w miejscach niebezpiecznych ! (w miejscu bez pobocza i linią ciągłą) uczestnicy "rajdu" w sposób arogancki demonstrując swój udział, stwarzali zagrożenie na drodze ! Pomysł fajny - wykonanie TRAGEDIA.


Jakieś wiadomości lub komentarze?
  • Paragrafy możesz tworzyć pozostawiając puste linijki. Jeśli chcesz dodać link wpisz: www.adresstrony.pl. Zostanie automatycznie przetworzony w link. Komentarze z reklamami będą natychmiast usuwane!

(Twój adres nie będzie publiczny)

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia