Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!

NEONAWYKOWE akcje uliczne

Środa 10 sierpnia 2011 / Natalia Jaworek

Podczas rajdu rowerowego, weekendy, choć wolne od pedałowania upływały nam niezwykle pracowicie. W trzy kolejne soboty lipca organizowaliśmy NEONAWYKOWE akcje uliczne promujące racjonalne gospodarowanie energią.

Trzy wydarzenia, które odbyły się w Szczecinie, Wrocławiu i Krakowie były prowadzone wg podobnego schematu:

  • malowanie tematycznego graffiti - graffiti było tworzone na żywo na drewnianych podkładach o wymiarach 2 x 6 metrów przez zaproszonych artystów;
  • prezentacja upcyclingowej konstrukcji rowerowej wyprodukowanej specjalnie do celów kampanii;
  • pokaz filmów i animacji – projekcje 2 dłuższych filmów „Wiek głupoty” i „Historia rzeczy” przetykane krótkimi filmikami kampanijnymi PZS i stowarzyszeń rowerowych współpracujących przy kampanii;
  • pokaz komputerowych narzędzi edukacyjnych – 2 stanowiska, na których można było zapoznać się z: grą komputerową „NEO nawyki”, interaktywną mapą myśli i symulatorem śladu ekologicznego a także nagrać swój fragment videopetycji promującej nawyki przyjazne klimatowi i środowisku;
  • konkursy z nagrodami – np. konkurs na najlepiej ozdobiony rower i inne.

W godzinach od 11 do 17 na drewnianych podkładach artyści tworzyli swoje energetyczne graffiti. W tym samym czasie dzieci ( i nie tylko) dowiadywały się jakie są sposoby oszczędzania energii podczas grania w grę komputerową NEONAWYKI górą!
Każdy mógł też wypróbować naszą rowerową konstrukcję, przejrzeć mapę myśli i wziąć udział w konkursach.

16.07.2011 - Szczecin

16.07.2011 - Szczecin


W Szczecinie, zdecydowanie najgłośniejszym wydarzeniem dnia były odwiedziny zastępu harcerzy. Zuchy najpierw bardzo uważnie słuchały o nowoczesnych, energooszczędnych i odpowiedzialnych nawykach, a następnie próbowały swych sił w walce z energowampirami, oraz rywalizowały między sobą wymieniając żarówki na czas. Konkurs żarówkowy we wszystkich miastach cieszył się sporym zainteresowaniem, ale największą atrakcją wszędzie była możliwość przejechania się naszą konstrukcja i obfotografowania jej z każdej strony.


23.07.2011 Wrocław - Falanster.

23.07.2011 Wrocław - Falanster.

We Wrocławiu jazdy konstrukcją nie odmówił sobie żaden z odwiedzających nas dziennikarzy, ani też wrocławski oficer rowerowy. Powstało graffiti zestawiające oświetlenie sztuczne z naturalnymi, głębinowymi rozwiązaniami, a projekcja filmów stała się pretekstem do ciekawej dyskusji na temat wykorzystywania surowców naturalnych.

W Krakowie promocję NEO wydarzenia rozpoczęliśmy już udziałem w piątkowej masie krytycznej. Sobotnia akcja natomiast, odbywająca się pod samym Wawelem została poparta, min. przez europosłankę- Judith Sargentini.

Było o nas głośno w stacjach radiowych, na portalach internetowych i telewizji ( min.: w Teleexpresie).



Jakieś wiadomości lub komentarze?
  • Paragrafy możesz tworzyć pozostawiając puste linijki. Jeśli chcesz dodać link wpisz: www.adresstrony.pl. Zostanie automatycznie przetworzony w link. Komentarze z reklamami będą natychmiast usuwane!

(Twój adres nie będzie publiczny)

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia