Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > ZMIANY KLIMATU > BLOG > Thom Yorke: "Każdy się angażuje"

Thom Yorke: "Każdy się angażuje"

Piątek 18 grudnia 2009 / Maria Huma

Thom Yorke, frontman Radiohead od dawna zaangażowany w promowanie działań na rzecz ochrony klimatu także przyjechał do Kopenhagi.

Jest nie tylko twarzą kampanii Big Ask, ale sam podejmuje wyzwania ograniczenia emisji CO2, chociażby poprzez znaczne ograniczenie śladu ekologicznego podczas promowania płyt na trasach koncertowych.

Na ostatnie dni negocjacji globalnego porozumienia na rzecz klimatu, Thom Yorke przyjechał do Kopenhagi, aby osobiście włączyć się w te dni wytężonego aktywizmu. Yorke, bezsprzecznie najważniejsza postać współczesnego rock’n’rolla podchodzi do toczących się negocjacji bezkompromisowo: „Ani ty, ani ja nie mamy pieprzonego pojęcia co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Staram się nie tracić optymizmu, porozumienie to byłaby wielka rzecz. Prawda jest taka, że zmierzaliśmy do tego momentu przez ostatnie 20 lat. Pierwszy raz nacisk na polityków jest tak ogromny. Każdy się angażuje. To napięcie polityczne jest wyjątkowo odczuwalne”.

Żeby dostać się do Bella Center, Yorke przekroczył bramki na przepustce dla prasy (NGOsy nie mają od wczoraj wstępu na teren konferencji).

Zobacz co mówi Yorke o toczących się negocjacjach

Za: http://www.treehugger.comPolska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia