Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!

O ubóstwie klimatycznym w Estilo!

Czwartek 7 kwietnia 2011 / Dominik Paszkiewicz

Co łączy pasterza z Etiopii, rybaka z Indonezji, rdzennych mieszkańców Nikaragui i rolników z Bangladeszu?

To samo, co łączy dziś ponad 4 miliardy ludzi na Ziemi – codzienne doświadczanie skutków zmian klimatu.

Dla pasterzy, rybaków czy rolników z krajów najuboższych zmiany klimatu są jednak czymś więcej, niż tylko powtarzającą się niedogodnością, do której trzeba się zaadaptować. Pogłębiają głód, problemy z dostępem do wody pitnej, powodują migracje i konflikty. W rejonach od dekad walczących z ubóstwem, są olbrzymim zagrożeniem.

Mieszkańcy ubogich krajów dostają od nas solidny wycisk.

O dotychczas mało dyskutowanym w polskich mediach ubóstwie klimatycznym można przeczytać w najnowszym numerze E!stilo.

W ramach współpracy E!stilo z Polską Zieloną Siecią na łamach rubryki WAŻNY TEMAT umieściliśmy sprawdzone informacje a także unikatowe zdjęcia dokumentujące walkę ze skutkami zmian klimatu na całym świecie.

Zapraszamy do lektury – a jeśli kogoś zainspiruje artykuł w E!stilo, więcej informacji o skutkach zmian klimatu w krajach Globalnego Południa znaleźć można na stronach www.globalnepoludnie.pl i www.dlaklimatu.pl.Jakieś wiadomości lub komentarze?
  • Paragrafy możesz tworzyć pozostawiając puste linijki. Jeśli chcesz dodać link wpisz: www.adresstrony.pl. Zostanie automatycznie przetworzony w link. Komentarze z reklamami będą natychmiast usuwane!

(Twój adres nie będzie publiczny)

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia