Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > ZMIANY KLIMATU > BLOG > Ostatni dzwonek dla Klimatu

Ostatni dzwonek dla Klimatu

Poniedziałek 22 czerwca 2009 / redakcja

"Ostatni dzwonek dla Klimatu" czyli spływ tratwą z Krakowa do Gdańska po Wiśle, połączony z całodniowymi piknikami w pięciu miastach. Wyruszamy 10 lipca, będziemy płynąć prawie miesiąc. Jeżeli wszystko pójdzie według planu 8 sierpnia dotrzemy do Gdańska. Zobaczcie co szykujemy!

Spływ będzie symboliczną podróżą jeszcze wyżej na północ, do Kopenhagi, gdzie w grudniu tego roku ma powstać światowy plan na rzecz ochrony klimatu.

Grupa młodych ludzi, dryfując na tratwie i organizując barwne happeningi, wezwie społeczeństwo do działania na rzecz ochrony klimatu. Na całej trasie spływu, tratwie towarzyszyć będzie międzynarodowa grupa dzielnych rowerzystów.

Na trasie spływu zorganizujemy pikniki, podczas których przybliżymy społeczeństwu wagę procesu negocjacji nowego porozumienia klimatycznego. Będziemy również inspirować do redukcji własnej emisji CO2.

Kraków 10/07 :: Kazimierz 19/07 :: Warszawa 24/07 :: Toruń 1/08 :: Gdańsk 8/08

Gwarantujemy moc atrakcji – happeningi, warsztaty naprawy i ozdabiania rowerów, pogadanki z ekspertami, wystawę portretującą Polaków podejmujących działania na rzecz ochrony klimatu, możliwość popedałowania na prądotwórczym rowerze, a nawet zaopiekowania się dotykoczułym Baobabem – symbolem wspólnego działania na rzecz ochrony klimatu. Wieczorami odbędą się koncerty oraz pokaz filmu Age of Stupid - apokaliptycznej wizji przyszłości po katastrofie klimatycznej, z poruszającą muzyką Radiohead i Depeche Mode. Uczestnicy akcji będą mieli okazję podpisać się pod pilnym apelem klimatycznym do Premiera RP i zrobić sobie “klimatyczne zdjęcie”.

Będzie to okazja do spędzenia letniego dnia w przyjemny i pożyteczny sposób. Zapraszamy!

Partnerami wydarzenia są 350.org,Koalicja Klimatyczna oraz Fundacja Aeris Futuro.

Kontakt:

- Program: Emilia Ślimko tel.: 0-601-284-099; email: emilia@zielonasiec.pl
- Promocja: Małgorzata Krzystkiewicz tel.: 0-603-888-289; email: g.krzystkiewicz@zielonasiec.pl

Dokumenty do pobrania:


164.1 kb

Spływ Tratwą Program WydarzeńPolska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia