Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > ZMIANY KLIMATU > BLOG > Podpisz petycje ws. standardów efektywności energetycznej

Podpisz petycje ws. standardów efektywności energetycznej

Wtorek 10 marca 2009 / Maria Huma

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Vattenfall w 2007 roku największy potencjał ograniczenia emisji dwutlenku węgla oraz najniższe koszty z tym związane tkwi w zwiększeniu efektywności energetycznej.

Efektywność energetyczna jest rozwiązaniem najkorzystniejszym z wszystkich dostępnych obecnie technologii redukcji emisji CO2 (OZE, energia jądrowa, czyste technologie energetyczne).

W tym tygodniu Komisja Europejska będzie pracować nad zbiorem standardów w celu podniesienia efektywności energetycznej urządzeń gospodarstwa domowego: lodówek, telewizorów itd. Mocne regulacje mogą w dużym stopniu zwiększyć wydajność energetyczną wielu urządzeń, zmniejszając w ten sposób koszty (także środowiskowe) ich produkcji oraz eksploatacji.

Jednak silne lobby producentów stara się powstrzymać ten korzystny proces i nie dopuścić do wprowadzenia ekologicznych regulacji.

Weź udział w technologicznej rewolucji. Wsłuchaj się w głos super efektywnej energetycznie lodówki Coldy 3000, która przybyła do nas z przyszłości i podpisz petycje już dziś!

Posłuchaj co ma do przekazania super efektywna lodówka Coldy 3000!

Aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości wprowadzenia ekologicznych rozwiązań w produkcji sprzętu gospodarstwa domowego zobacz stronę koalicji europejskich organizacji ekologicznych (CAN, WWF, Greenpeace, ECOS) na temat ecodesignu: http://env-ngo.eup-network.de
Jakieś wiadomości lub komentarze?
  • Paragrafy możesz tworzyć pozostawiając puste linijki. Jeśli chcesz dodać link wpisz: www.adresstrony.pl. Zostanie automatycznie przetworzony w link. Komentarze z reklamami będą natychmiast usuwane!

(Twój adres nie będzie publiczny)

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia