Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > ZMIANY KLIMATU > BLOG > Spotkanie gimnazjalistów z Premierem Donaldem Tuskiem

Spotkanie gimnazjalistów z Premierem Donaldem Tuskiem

Środa 25 listopada 2009 / Maria Huma

Podczas otwarcia wystawy "Szkoły dla Klimatu" Premier Donald Tusk spotkał się dziś z delegacją dzieci i młodzieży reprezentującą 10 000 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy wyrazili swoją troskę o klimat.

W grudniu tego roku w Kopenhadze ważyć się będą losy klimatu. Ma to dla Polski znaczenie - dla budżetu, bezpieczeństwa energetycznego, rolnictwa, wreszcie - dla kieszeni podatnika. Najmłodsi obywatele naszego kraju mają tego świadomość.

Na ręce Premiera zostały złożone postulaty odnoszące się do działań Rządu RP na rzecz zmian klimatu: "Panie Premierze ratuj! - młodzież nie chce zmian klimatu", "Dziś możemy zrobić wszystko więc ratujmy środowisko", "Prosimy o wsparcie energetyki odnawialnej".

Premier uspokajającym tonem obiecał, iż w Kopenhadze Polska będzie "po zielonej stronie" oraz zadeklaruje pomoc finansową dla najbiedniejszych krajów. Sprawdzą to organizatorzy wydarzenia, przedstawiciele Polskiej Zielonej Sieci, którzy zamierzają jeszcze raz spotkać się z premierem - właśnie w trakcie konferencji w Kopenhadze.

Wystawa "Szkoły dla Klimatu" będzie prezentowana do 7 grudnia 2009 r. na ogrodzeniu Łazienek Królewskich w Warszawie od strony al. Ujazdowskich.

Materiał fotograficzny do oglądania i pobrania z konta Flickr.

Galeria:

Aby obejrzeć kolejne zdjęcie - kliknij gdziekolwiek na obrazkuPolska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia