Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > ZMIANY KLIMATU > BLOG > Tornada i fale upałów w Polsce

Tornada i fale upałów w Polsce

Czwartek 6 sierpnia 2009 / Dominik Paszkiewicz komentarze (12)

Spływ tratwą jest dobrą okazją do refleksji na temat zmian klimatu. Nasza niezastąpiona Marta Śmigrowska, ekspert ds. zmian klimatu Polskiej Zielonej Sieci opowiada o skutkach zmian klimatu w Polsce.

Bowiem w Polsce mamy do czynienia ze zmianami klimatu, które są obserwowalne, mimo tego, że mamy klimat umiarkowany, w którym, ze względu na braki skrajności niełatwo wyróżnić cokolwiek.

Zapraszamy do obejrzenia krótkich wykładów. Przepraszamy za zakłócenia obrazu. Nastąpił jakiś problem z nagraniem, ale wszystko dobrze słychać. Jednocześnie nagrania mają swego rodzaju apokaliptyczny wymiar, wyglądają jak nagrania archiwalne wykopane z przeszłości.

Zmiany klimatu w Polsce - Tornada

Zmiany klimatu w Polsce - Fale upałówKomentarze (podyskutuj z nami):

Marek Poturalski

5 listopada 2009

Proszę Pani czy pani skonczyła choć 8 klas szkoły podstawowej? czy mysli pani że spoleczenstwo jest tak głupie żeby wierzyc w te bzdury

Dominik Paszkiewicz

5 listopada 2009

Panie Marku Poturalski,

Pana powyższa wypowiedź niestety nie spełnia standardów, których oczekujemy na tym forum.

Nie musi się Pan zgadzać z wypowiedziami Marty Śmigrowskiej. Nawet lepiej - dyskusja jest bardzo dobra i twórcza.

Następnym razem, zapraszamy do bardziej konstruktywnej dyskusji.

Ryszard Czarnecki

20 grudnia 2009

ostatnie doniesienia mówią o tym, że konary drzew zabijają przypadkowych ludzi, niestety niedawno w samochodzie zginęła cięzarna kobieta - genialne, jak za dobrych czasów Goebbelsa. A może trzeba to drzewo osądzić i zamordować? Skoro zabija przypadkowych ludzi? Gratuluje retoryki i siły argumentów.

Ryszard Czarnecki

20 grudnia 2009

A do drugiego filmu mam taki komentarz, prosze wlaczyc radio, ludzie umieraja wlasnie z zimna, dzis zamarzlo 15 osob.

Krzysztof Nieć

20 grudnia 2009

Moi drodzy, długo wstrzymywałem się od komentarzy ws tzw. globalnego ocieplenia ale ogrom siły z jaką wdziera się w nasze życie ten ruch para-religijny, spowodował, że dzisiaj już moja cierpliwość się wyczerpała.

Przypadkowo natrafiłem na wypowiedź Pani Ekspert i brak argumentów, a przede wszystkim kompletny brak logiki w jej wypowiedzi jest żenujący.

Odbieram jej wypowiedź jako jedną z wielu, wśród ogromnej ilości informacji służącej manipulacji społecznej na ogromną skalę. Nie można jej nawet skomentować, jest po prostu stekiem bzdur.

Mam świadomość, że najtrudniej komunikować się w sposób otwarty na polu przekonań religijnych (takimi są poglądy "ekologiczne"), ale proszę ekologów o zastanowienie się nad następującymi argumentami:

- CO2 jest trzecim gazem cieplarnianym z wpływem poniżej 3% na efekt cieplarniany
- człowiek ma wpływ poniżej 2% na CO2
- to daje łączny wpływ człowieka na poziomie promili
- tylko oceany wpływają na ten efekt kilkaset razy mocniej niż człowiek, czyli minimalna zmiana w systemie oceanów wpływa kilkaset razy mocniej niż np. podwojenie produkcji CO2 we wszystkich głównych krajach produkujących CO2. Zmniejszenie emisji takim kosztem po prostu nie ma żadnego sensu.
- żenujące są otwarte zamachy na fundusze państw na walkę z globalnym ociepleniem - TO SĄ PIENIĄDZE PODATNIKÓW, NIE LEŻĄ GDZIEŚ NA KUPIE. Żądanie ich jest niemoralne, to zwykły napad.

Domnik Paszkiewicz

21 grudnia 2009

A do drugiego filmu mam taki komentarz, prosze wlaczyc radio, ludzie umieraja wlasnie z zimna, dzis zamarzlo 15 osob.

To naprawdę - co wielokrotnie było omawiane - nie ma związku z problemem zmian klimatu.

Maciej Serafin

17 lutego 2010

Dlaczego okłamujecie ludzi? Dlaczego nie ma możliwości dyskusji pod każdym artykułem? Dlaczego nazywasz MS "ekspert ds. zmian klimatu" skoro ona nie ma zielonego pojęcia o tym? Dlaczego to co prezentujecie w "wykładach" nie ma nic wspólnego informacjami dostępnymi publicznie?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tornad...

Dominik Paszkiewicz

17 marca 2010

@Maciej Serafin

Co masz na myśli pisząc, że okłamujemy ludzi?

Roni

18 marca 2010

@Dominik Paszkiewicz

Oglądnij sobie powyższe "wykłady" i się domyśl.

Przy okazji możesz (jako ekspert) podać mi liczbę tornad za 2009,2008,2007 oraz 2006?udokumentować je , potwierdzić

Dlaczego propagujecie informacje ze "tornado wcześniej nie kojarzyło się z polską"? i na jakiej podstawie tak twierdzicie ?

Dlaczego propagujecie informacje ze : wskutek ocieplenia klimatu( naprawdę minimalnego) ilość tornad wzrosła w zaskakującym tempie z jednego w latach 90 do kilkudziesięciu w latach obecnych?

Dlaczego twierdzicie ze ten trend się nasila i ze tornad będzie coraz więcej? na jakiej podstawie ?

Dlaczego oskarżacie niewinne drzewa o śmieć ludzi ? chcecie powycinać wszystkie drzewa?

Roni

18 marca 2010

@Dominik Paszkiewicz

"Przepraszamy za zakłócenia obrazu. Nastąpił jakiś problem z nagraniem, ale wszystko dobrze słychać. Jednocześnie nagrania mają swego rodzaju apokaliptyczny wymiar, wyglądają jak nagrania archiwalne wykopane z przeszłości."

Dlaczego wmawiasz to ludziom? a nie to ze zrobiliście to specjalnie żeby upodobnić te wasze materiały do filmu który promowaliście podczas tego czegoś ?

Ile wydaliście pieniędzy na ten beznadziejny spływ tratwą? Ile wyniósł całkowity koszt tego wydarzenia?

Roni

18 marca 2010

Dlaczego naginacie fakty, okłamujecie ludzi , podajecie niesprawdzone informacje ?

Dlaczego ma to na celu wystraszyć , zdezorientować ludzi żebyście mogli łatwiej i więcej wprowadzać swojej propagandy? żeby dostać większe dofinansowywania na następne beznadziejne projekty i zaspokajanie waszych potrzeb?

Dlaczego chcecie zatrzymać klimat a nie chcecie chronić środowiska !!??

normalny

7 czerwca 2010

Takie bzdety,rzeczy o których wszyscy wiedza,nie wnosza nic nowego do mojej jazni;]pfff,nie warto tego oglądać.


Jakieś wiadomości lub komentarze?
  • Paragrafy możesz tworzyć pozostawiając puste linijki. Jeśli chcesz dodać link wpisz: www.adresstrony.pl. Zostanie automatycznie przetworzony w link. Komentarze z reklamami będą natychmiast usuwane!

(Twój adres nie będzie publiczny)

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia