Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > ZMIANY KLIMATU > BLOG > UDAŁO SIĘ!! Dotarliśmy do Gdańska

UDAŁO SIĘ!! Dotarliśmy do Gdańska

Czwartek 6 sierpnia 2009 / Gosia Krzystkiewicz

29 dni żeglugi rzecznej, ponad 900 km, siła naszych mięśni i ogrom życzliwości ludzkiej. Na nowo odkryliśmy piękno przyrody.

W najbliższą sobotę, przez cały dzień będziemy cumować w Gdańsku przy Zielonym Moście. Tak jak w innych miastach, każdy będzie mógł odwiedzić naszą tratwę „Klimacik”, wsiąść na prądotwórczy rower, oglądnąć wystawę o Polakach chroniących klimat oraz zaopiekować się dotykoczułym Baobabem. Przez cały dzień zapraszamy na klimatyczną sesje fotograficzną.

Dzieciaki poczują się jak na wakacjach – w południe rozpoczną się zajęcia modelarskie oraz czerpania papieru. Rowerzyści proszeni są o przybycie na swoich welocypedach – będzie można odebrać klimatyczny dzwonek, który wydaje dźwięczne „green green”.

Przyjdź! Powiedz parę miłych słów śmiałkom, a usłyszysz historie, tych, którzy przemierzyli Polskę wodami Wisły.

Wieczorem odbędzie się otwarty wykład nt. zmian klimatu, gdzie dowiesz się, że globalne ocieplenie to nie tylko zmartwienie dla białych niedźwiedzi, ale też nasze, tu i natychmiast.

O godzinie 21.00 zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu „Age of Stupid” („Wiek głupoty”), z poruszającą muzyką Radiohead i Depeche Mode. Film przedstawia apokaliptyczną wizję przyszłości po katastrofie klimatycznej. Pracownik globalnego archiwum (Pete Postlethwaite), z perspektywy roku 2055 roku przegląda zbiory dokumentalne początku XXI wieku i widzi nas – głupców, którzy mogli powstrzymać apokalipsę i tą niepowtarzalną szansę przespali. Film gwarantuje paskudny wyrzut sumienia, ale warto to poczuć.

Program wydarzeń tutaj.

Dziennikarzy zapraszamy na konferencję prasową na zakończenie spływu, która odbędzie się na tratwie o godzinie 11.00 w sobotę 8 lipca przy Zielonej Bramie. Szczegóły: Małgorzata Krzystkiewicz, tel: 603-888-289.

A po Gdańsku ... nie wiemy co będzie po Gdańsku bo tak przywykliśmy do życia na tratwie, że trudno przewidzieć, czy odnajdziemy się w innej codzienności.
Jakieś wiadomości lub komentarze?
  • Paragrafy możesz tworzyć pozostawiając puste linijki. Jeśli chcesz dodać link wpisz: www.adresstrony.pl. Zostanie automatycznie przetworzony w link. Komentarze z reklamami będą natychmiast usuwane!

(Twój adres nie będzie publiczny)

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia