Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > NASZE AKCJE > Poprzednie akcje > Dla klimatu = przeciw ubóstwu > Negocjacje Klimatyczne > W Durbanie rozpoczęła się 17. Konferencja Klimatyczna ONZ

W Durbanie rozpoczęła się 17. Konferencja Klimatyczna ONZ

Poniedziałek 28 listopada 2011 / Milena Antonowicz

W dniach 28. listopada – 9. grudnia w Durbanie, w RPA odbędzie się kolejny Szczyt Klimatyczny – XVII Konferencja Stron Ramowej Konwencji ONZ w sprawie Zmian Klimatu. To najważniejsze międzynarodowe wydarzenie w tym roku. Od wyniku spotkania w Durbanie zależeć będzie bezpieczeństwo rozwoju naszej cywilizacji. To również najważniejszy test dla polskiej prezydencji w Radzie UE, która w trakcie Konferencji Stron będzie prowadziła negocjacje w imieniu Unii, wspólnie z Komisją Europejską.

W związku z 17. Konferencją Klimatyczną, prezentujemy głos polskich organizacji pozarządowych działających na rzecz zapobiegania zmianom klimatu wywołanym przez człowieka. Organizacje te, również Polska Zielona Sieć, wspólne poglądy werbalizują za pomocą platformy zwanej Koalicją Klimatyczną.

Przedstawiamy stanowisko Koalicji Klimatycznej w zakresie polityki klimatycznej, dotyczące XVII Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP17) w Durbanie

W swoim stanowisku Koalicja Klimatyczna zwraca szczególną uwagę na kluczowe wyzwania dla negocjatorów w Durbanie, przed którymi nie mamy już czasu się uchylać. Wyraża oczekiwania co do poziomu redukcji emisji, ulepszenia mechanizmu handlu emisjami, zwiększenia wysiłków adaptacyjnych do zmian klimatu oraz wywiązania się z zobowiązań finansowych państw rozwiniętych.

Zapraszamy do zapoznania się ze stanowiskiem!

Dokumenty do pobrania:


166.4 kb

Stanowisko Koalicji Klimatycznej w sprawie 17. Konferencji Klimatycznej


Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia