Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > ZMIANY KLIMATU > BLOG > Złota plaża pośród drzew

Złota plaża pośród drzew

Piątek 17 lipca 2009 / Emilia Ślimko komentarze (8)

Nie mylili się Ci, którzy twierdzili, że Wisła potrafi urzec. Okazuje się, że Wisła ma wiele oblicz.

Najczęściej znamy ją z miast - okiełznaną, często zanieczyszczoną, z trudno dotępnymi brzegami lub otoczoną betonem.

Pokonując kilometr za kilometrem, płyniemy przez piękną, cichą i bezludną krainę. Baśniową krainę. Rzadko spotykani przez nas wędkarze nie burzą tego obrazu. Płyniemy przez niziny, wyżyny, wśród łąk nabrzmiałych zbożem pól, lasów pachnących żywicą, piaszczystych klifów. Manewrujemy pomiędzy wypami, zamieszkanymymi przez różne gatunki ptactwa. W drodze towarzyszą nam mewy i czaple szare.

Co ciekawe, prawdę mówli też Ci, którzy przekonywali, że w Wiśle (przynajmnieji na odcinku do Warszawy) woda jest czysta. Nasz sternik Marek każdego dnia w niej pływa, co wraz z doświadczeniem dnia codziennego "życia nad rzeką" kruszy nasze bastiony wątpliwości. Najwspanialej jest, gdy wszyscy wyskakujemy z tratwy, by ją przepchać przez piaski, gdy utkniemy na mieliźnie. Miękki delikatny piasek przesiewa się między placami stóp.

I to właśnie plaże urzekają najbardziej. Złociste piaski połyskują w słońcu, odcinając się żółtą kreską od brzegów i horyzontu. Chciałoby się postawić stopę na każdej napotkanej piaszczystej wyspie. Na jednej z nich urządziliśmy sobie mały postój. Na razie to nam musi wystarczyć. Płyniemy dalej.

Galeria:

Aby obejrzeć kolejne zdjęcie - kliknij gdziekolwiek na obrazkuKomentarze (podyskutuj z nami):

Alicja K.

19 lipca 2009

Cudnie! Pozdrowienia!

Edward

24 lipca 2009

Wspaniale ,pozdrowienia od miłośnika kajaka zazdroszcze Pływam po rzekach środkowej polski Pozdro Edward

Krzysztof Chrzan

25 lipca 2009

Widok, cokolwiek bym nie napisał zabrzmi trywialnie... W Warszawie w Porcie Czerniakowskim dosiadłem tego "roweru" przeznaczonego do doładowywania akumulatora. Człowiekowi w początkowym wieku starczym kondycji nie starczyło na długo, ale trochę wkładu w przedsięwziecie wniosłem. Żeglarz.

alojzy

26 lipca 2009

baterie słoneczne lepsze od rowerka co?! reszta OK

iyIILqEftzzgvSnAP

28 lipca 2009

r8cyN6 nbppjazvxvlq, [url=http://fglyzhkrfisw.com/]fglyzhkrfisw[/url], [link=http://mqbbldszhfwz.com/]mqbbldszhfwz[/link], http://chenemntnmnw.com/

Roman Dejneka

31 lipca 2009

Chętnie bym się dowiedział szczegółów jak zrobić taki rowerek co i jak podłączyć. Zrobilbym sobie takie cudo na działce bo nie mam prądu.

SyDlcXikcqyExYcxk

6 sierpnia 2009

existent natural activity; ambien :-PP; klonopin >:- [1]];

tQYsWXCgjfJniOlZe

6 sierpnia 2009

public began demanding; alli 84545; meridia elc; lasix 01952; zoloft >:]; cialis oubqs;


Jakieś wiadomości lub komentarze?
  • Paragrafy możesz tworzyć pozostawiając puste linijki. Jeśli chcesz dodać link wpisz: www.adresstrony.pl. Zostanie automatycznie przetworzony w link. Komentarze z reklamami będą natychmiast usuwane!

(Twój adres nie będzie publiczny)

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia