Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > ZMIANY KLIMATU > BLOG > Ostatni dzwonek dla Klimatu :: Warszawa

Ostatni dzwonek dla Klimatu :: Warszawa

Wtorek 21 lipca 2009 / redakcja

Nasza tratwa jest w drodze do Warszawy. To już prawie półmetek podróży do Gdańska. 24 lipca cumujemy w Porcie Czerniakowskim. Zobacz co planujemy i jak nas znaleźć.

Zapraszamy na „Ostatni dzwonek dla Klimatu” w Warszawie – całodniowy piknik Polskiej Zielonej Sieci nad Wisłą, gdzie dowiesz się, jak to jest naprawdę z tym globalnym ociepleniem, kto za tym stoi i dlaczego grupa śmiałków płynie rozchwierutaną tratwą z Krakowa do Gdańska, z przystankiem 24 lipca w Porcie Czerniakowskim. >>> pobierz mapkę dojazdu

Co dla Ciebie mamy?

Wszystko, czego potrzebujesz, by miło i pożytecznie spędzić letni dzień w mieście. No, prawie wszystko – nie zapewnimy darmowego piwa ;-)

Przyjdź! Powiedz parę miłych słów śmiałkom, którzy po imprezie znów wsiądą na tratwę. Stoczą niejedną (z góry przegraną) walkę z komarami, zanim dopłyną do Gdańska…

24 lipca w Porcie Czerniakowskim cały dzień będzie na Ciebie czekała tratwa „Klimacik”, prądotwórczy rower, wystawa o Polakach chroniących klimat (może rozpoznasz tam swoich znajomych?) oraz dotykoczuły Baobab.

Rowerzyści proszeni są o przybycie na swoich welocypedach – będzie można wziąć udział w happeningu rowerowym i odebrać klimatyczny dzwonek, który wydaje dźwięczne „green green”.

Dzieciaki poczują się jak na wakacjach – mamy dla nich gry i zabawy klimatyczne.

Wielbicieli kolistych ruchów (i zwiewnych szat) zapraszamy na przyłączenie się do grupy ćwiczącej Tai-chi.

A wszystkich bez wyjątku na wykład nt. zmian klimatu, gdzie dowiecie się, że globalne ocieplenie to nie tylko zmartwienie dla białych niedźwiedzi, ale też nasze, tu i natychmiast.

Wieczorem zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu „Age of Stupid” („Wiek głupoty”), z poruszającą muzyką Radiohead i Depeche Mode. Film przedstawia apokaliptyczną wizję przyszłości po katastrofie klimatycznej. Pracownik globalnego archiwum (Pete Postlethwaite), z perspektywy roku 2055 roku przegląda zbiory dokumentalne początku XXI wieku i widzi nas – głupców, którzy mogli powstrzymać apokalipsę i tą niepowtarzalną szansę przespali. Film gwarantuje paskudny wyrzut sumienia, ale warto to poczuć.

A na koniec zapraszamy na wspólne muzykowanie – przyłącz się do grupy bębniarzy: z grzechotką, tubą, albo i grzebieniem…

PROGRAM

> 11.00 - 23.00 :: Wystawa “Polska dla klimatu”, dotykoczuły Baobab z 350.org, prądotwórczy rower, pilny apel, “zdjęcie klimatyczne”

> 11.00-12.30 :: Konferencja prasowa

> 11.00-13.00 :: Gry klimatyczne >> warsztaty dla dzieci z Fundacją Aeris Futuro

> 17.00-18.00 :: Happening rowerowy >> Galeria Sztuki Rowerowej Warszawa

> 18.30-19.30 :: Ćwiczenia Tai-chi - zapraszamy do przyłączenia się lub pooglądania

> 20.00-21.00 :: Wykład nt. zmian klimatu „Climate Tour” >> Julia Michalak Koalicja Klimatyczna

> 20.00-21.30 :: Przeprawa tratwą do KinaMost

> 21.30- 23.00 :: Pokaz filmu Age of Stupid (KinoMost – plenerowe kino pod Mostem Łazienkowskim)

>23.00 :: Muzykowanie dla Klimatu – weź ze sobą cokolwiek aby przyłączyć się do grupy bębniarzy: grzechotkę, tubę, instrument

DOJAZD

Samochodem / Rowerem: Jadąc od strony Czerniakowa w kierunku Centrum, należy skręcić w prawo w boczną uliczkę na wysokości skrzyżowania ulic Czerniakowskiej z Łazienkowską.

Autobusem: Przystanek: LEGIA-STADION (Najbliżej Herbatnika) >> Linie: 100ż 107ż 141ż 159ż 185ż 187ż N33ż N83ż. Przystanek: TORWAR (Najbliżej KinaMost) >> Linie: 138 141j 151 155 171 182 185 188 N25ż N75ż

ż - przystanek na żądanie; j - przystanek w jednym kierunku

KONTAKT:

Małgorzata Krzystkiewicz; tel.: 0-603-888-289; email: g.krzystkiewicz@zielonasiec.pl

Partnerami wydarzenia są 350.org, Fundacja Aeris Futuro oraz Koalicja Klimatyczna, Fundacja Ja Wisła

Patroni medialni: Radio TOK FM, ngo.pl, chronmyklimat.pl

Dokumenty do pobrania:


109.3 kb

Mapka DojazduPolska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia