Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > ZMIANY KLIMATU > BLOG > Sejm RP odkrywa klimatyczny spisek

Sejm RP odkrywa klimatyczny spisek

Środa 17 marca 2010 / Marta Śmigrowska komentarze (40)

Ostatnie zdarzenia w polskim sejmie wyglądają jak zły sen, ale to nie jest political fiction. Nasi posłowie, zamiast uprawiać politykę, obalają ustalenia klimatologów. Wsparci przez najbardziej aktywnych polskich sceptyków.

Komisja Ochrony Środowiska, 2.03.2010.

Temat: Podsumowanie ostatnich konferencji OZNZ ds. zmian klimatu – COP 14 (w Poznaniu) i COP15 (w Kopenhadze).

Wydaje się, że mowa powinna być o politycznych i gospodarczych implikacjach procesu uzgadniania nowego porozumienia klimatycznego. Można by oczekiwać pytań:

• Co teraz będzie..?

• Jeżeli temperatura wzrośnie, to o ile..?

• Jeżeli wzrośnie, jak Polska ma się do tego zaadaptować..?

• Jaki nowy globalny układ sił wiąże się z gospodarką niskoemisyjną..?

• Gdzie tam dla nas miejsce..?

• Czy na tym stracimy, kupując jedynie nowe technologie opatentowane na Zachodzie i ponosząc duże koszty modernizacji energetyki..?

• A może zyskamy, inwestując w innowacyjność, w efektywność energetyczną, patentując własne technologie i rozważnie odchodząc od węgla..?

Dużo ważnych pytań, na które powinniśmy odpowiadać sobie pilnie i natychmiast. Bo inni już sobie na nie odpowiadają. Chiny, USA, Niemcy czy Dania próbują ustawić się na pozycji liderów gospodarki niskoemisyjnej. My nie musimy być od razu liderem – ale warto zadbać o to, żebyśmy nie wlekli się w końcówce peletonu…

A my tu baju, baju…

W panelu ekspertów Komisji zasiedli – uwaga! – prof. Zbigniew Jaworowski (fanfary!), prof. Leszek Marks (oklaski!) i Bolesław Jankowski – firma EnergSys (owacje!).

Sylwetki owych panów mogą być czytelnikom znane, zarysuję je jednak pokrótce.

Prof. Zbigniew Jaworowski jest radiologiem. Nie będę wydeptywać utartych ścieżek - jego wystąpienia medialne poddawane są wnikliwej i mocno krytycznej analizie na blogu doskonaleszare. Co ciekawe, jego osoba została dostrzeżona przez naukowców z epicentrum nauk o klimacie. Na blogu RealClimate znajdujemy np. informację, że w 2005 r. James Annan zaproponował zakład tym sceptykom, którzy twierdzili, że prognozy Trzeciego Raportu IPCC były alarmistyczne i przeszacowane i że klimat równie dobrze może się oziębić. Również Jaworowskiemu zaproponował zakład o to, czy się ociepli, czy oziębi. Tenże odmówił (opis wymiany zdań na ten temat znaleźć można na blogu Annana).

Prof. Leszek Marks jest geologiem. Jego wystąpienia publiczne również zostały wnikliwie zanalizowane. Marks w wypowiedziach często powołuje się na stanowisko Komitetu Nauk Geologicznych PAN (omówione tutaj), gdzie podważa się wpływ człowieka na zmiany klimatu. Naturalnie Marks nigdy nie odnosi się do innych stanowisk polskiej nauki – ani stanowiska Zgromadzenia Ogólnego PAN, które popiera wyniki raportu Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu IPCC, ani stanowiska Komitetu Geofizyki PAN, w którym stwierdzono: „Połączenie wysiłków badaczy reprezentujących różne dyscypliny nauk o Ziemi prowadzi do rzetelnego opisu, poprawnej analizy i wiarygodnej prognozy zmian klimatu. Komitet Geofizyki PAN apeluje o ostrożne traktowanie wypowiedzi opartych na cząstkowych analizach przyczyny współczesnej zmiany klimatu.”.

Ostatnim ekspertem Komisji był Bronisław Jankowski z EnergSys, współautor Raportu 2030 – analizy wpływu unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego na polski sektor energetyczny. Raport wykonano na zamówienie Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Ta właśnie analiza – wykonana na zlecenie grupy interesów – stała się dla naszego rządu głównym narzędziem wiedzy i argumentacji w trakcie negocjacji pakietu. Nietrudno zgadnąć, z jakim przesłaniem przybył na Komisję pan Jankowski: polityka klimatyczna to dla Polski tylko i wyłącznie hamulec rozwoju.

A gdzie są prawdziwi klimatolodzy, gdzie naukowcy zaangażowani w prace Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC)? Rozglądam się… nie widzę…. To niedobrze wróży meritum…

Wracając na salę sejmową…

I się zaczęło! Jaworowski mówił o spisku i manipulacji. Marks pochylił się nad zjawiskiem znikających termometrów – podobnież zrezygnowano z pomiarów w miejscach, które przeczyły teorii globalnego ocieplenia. Kiedy poseł Litwiński zapytał go o udział pary wodnej w efekcie cieplarnianym, prof. Marks zaczął rozwodzić się nad rolą metanu. Ciekawe, jaką wiedzę nt. udziału pary wodnej i metanu w efekcie cieplarnianym ma geolog? Do kompletu Jankowski dołożył posępną wizję ruiny polskiej energetyki.

Po takich wypowiedziach posłowie odczuli grozę sytuacji. Zadziałał zapewne i blask tytułów profesorskich i niezachwiana pewność w głosie ekspertów.

Posłanka Ciemniak dziękowała Jaworowskiemu i Marksowi za to, że obnażyli klimatyczne machinacje.

Posłanka Masłowska zauważyła, że w czasopismach anglosaskich coraz więcej mówi się o ochłodzeniu klimatu. Zachęcała do odważnego zerwania protokołów dotyczących redukcji emisji, argumentując, że mają one na celu zniszczenie polskiego przemysłu wydobywczego oraz niosą za sobą olbrzymi wzrost cen energii.

Poseł Pisalski zapytał retorycznie, czy Polska powinna brać czynny udział w negocjacjach, skoro wiemy od ekspertów, że emisja dwutlenku węgla nie ma wpływu na zmiany klimatu.

Poseł Litwiński poszedł zaś nawet o krok dalej, proponując powstanie międzynarodowej politycznej koalicji państw sprzeciwiających się redukcjom emisji.

I tak oto sala sejmowa stała się miejscem pseudo-wykładu naukowego. Przy takim składzie panelu ekspertów coraz dalsi jesteśmy od konstruktywnych działań politycznych.

Pociąg do niskoemisyjnej gospodarki na świecie już ruszył.

A posłowie właśnie odstawiają nas na bocznicę.

Zdjęcie: Kancelaria Sejmu RP.Komentarze (podyskutuj z nami):

mir67

18 marca 2010

za czyje pieniądze ten pociąg? kto sie na nim zarobi?

a za oknem globalne ocieplenie 2.0

Paweł Poturalski

18 marca 2010

szanowna pani, nie mogę sie powstrzymać aby pani nie powiedzieć kilku dosadnych słów. Dostaje pani pensję pracując we fundacji będącej na garnuszku państwa i jeszcze pani śmie mówić, że nie jedziemy w tym samym pociągu co inni?. To wspaniałe że potrafimy przeciwstawić się głupocie tych co chcą nas po raz kolejny okrasc. Pomysł że trzeba zmontować koalicję państw które sie nie zgdzaja aby płacić frycowe jest wspaniały. ZERWAĆ PROTOKÓŁ Z KIOTO jak najszybciej ...Zaoszczędzomy tym samym pieniądze wyrzucane w BŁOTO!!

Dominik Paszkiewicz

18 marca 2010

Oba komentarze są nie na temat. Prosimy wypowiadać się na temat.

Panie Poturalski,

Fundacje niekoniecznie są na "garnuszku Państwa". Nawet zwykle nie są. Często zarabiają na swoje działania.

ajanka

18 marca 2010

nono wy to zarabiacie, przejadacie nasza kase, nie wazne czy krajowa czy UE, te działania. fejsbuk prawde powie. niezly interes dookola swiata panny sobie robia wycieczki w ramach tzw projektow. merytoryki w tym nie ma tylko ladne zielone opakowanie.

Roni

18 marca 2010

"Fundacje niekoniecznie są na "garnuszku Państwa". Nawet zwykle nie są. Często zarabiają na swoje działania."

W takim razie ile "sami" zarobiliście na swoje działania w 2008?? z miliona złotych?

http://www.zielonasiec.pl/IMG/xls/P...

Roni

18 marca 2010

A poza tym można zobaczyć ze im większa nagonka na walkę z klimatem tym większe macie fundusze można porównać rok 2004 i 2008

Kiedy będzie dostępne sprawozdanie finansowe za 2009?? Nie musicie się rozliczyć z poprzedniego roku żeby dostać nowe granty ?

Roni

18 marca 2010

Dlaczego powołujecie się na jakieś anonimowe blogi domorosłych klimatologów?? "doskonaleszare"??

dr_gamma

18 marca 2010

Jak to jest, że Sejm (który działa m.in. z moich podatków) zaprasza na obrady komisji komercyjne podmioty? Dlaczego jako eksperci zapraszane są osoby, które nie mają żadnego dorobku naukowego w dziedzinie, w której się wypowiadają.

Zbigniew Jaworowski - profesor nauk medycznych Leszek Marks - profesor geolog

to może zrobić jeszcze komisję nt. teorii ewolucji (to też szwindel) i zaprosić profesora Macieja Giertycha jako eksperta.

Ludzie dzielą się na tych, którzy "mówią co wiedzą" i na tych, którzy "wiedzą, co mówią".

@Paweł Poturalski

Masz coś merytorycznego do dodania w temacie? Albo w temacie stanowienia prawa albo nauki. Jakoś nie widzę cię w SCI, więc może przynajmniej nt. prawa masz jakieś pojęcie i odpowiesz mi na pytanie.

Roni

18 marca 2010

@dr_gamma

Co jest doktorku nie zapędziłeś się trochę ;)

Po pierwsze : Marta Śmigrowska jest znana z tego ze lubi koloryzować informacje żeby osiągnąć swoje cele, czyli kłamie , wykręca fakty , informacje przedstawia tak żeby były bardziej sexy :D Całkowicie nie mam zaufania do tego co ona napisze i chyba nie tylko ja .

Po drugie : "Dlaczego jako eksperci zapraszane są osoby, które nie mają żadnego dorobku naukowego w dziedzinie, w której się wypowiadają."

Całkowicie się z tobą zgadzam tylko weź pod uwagę ze jako ekspert została tam zaproszona także autorka tego artykułu i ja naprawdę wole posłuchać co mają do powiedzenia dwaj profesorowie niż jakaś nawiedzona kapłanka Kościoła Klimatycznego,która przecież bardzo musi zabiegać o dotacje na walce z wiatrakami :D

Roni

18 marca 2010

Tak na spokojnie ;)

Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa /OSZ/ dokonała podsumowania 14. i 15. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP 14 i COP 15). Informację przedstawił podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska – Bernard Błaszczyk. Ustalenia dotyczące redukcji emisji dwutlenku węgla w ramach pierwszego okresu zobowiązań Protokołu z Kioto wygasną w 2012 r. W związku z tym od kilku lat toczą się intensywne negocjacje międzynarodowe na temat przyszłych zobowiązań: ich formy, skali i warunków ich realizacji. Celem COP 14 w Poznaniu było przygotowanie podstaw negocjacyjnych i programu pracy umożliwiających kontynuację procesu rozpoczętego podczas COP 13 (Bali Road Map) aż do uzyskania porozumienia podczas COP 15 w Kopenhadze. Te dwa podstawowe cele zostały osiągnięte. COP 15 w Kopenhadze miała zakończyć się przyjęciem prawnego porozumienia dotyczącego działań po 2012 r., obejmujących m.in. nowe zobowiązania do redukcji emisji w ramach drugiego okresu zobowiązań Protokołu z Kioto. Niestety ten cel nie został osiągnięty. Ostateczny efekt konferencji to jedynie porozumienie o charakterze politycznym (Copenhagen Accord), którego formalny charakter nie do końca jest jasny. Dotychczas do Copenhagen Accord przystąpiło 93 państw, z czego 38 państw przedstawiło zobowiązania dotyczące celów mitygacyjnych, 23 państwa zobowiązania dotyczące działań redukcyjnych a 29 państw jedynie przekazało informacje o przystąpieniu do CA bez wskazania jakichkolwiek zobowiązań. Unia Europejska przystąpiła do porozumienia, deklarując bezwarunkowe zmniejszenie emisji do 2020 r. o 20% w stosunku do roku bazowego 1990, deklarując jednocześnie gotowość zwiększenia redukcji do 30% pod warunkiem, że inne kraje rozwijające się wniosą wkład adekwatny do ich odpowiedzialności za emisję oraz możliwości. W dyskusji zabrali również głos eksperci zaproszeni przez Komisję, którzy podkreślali, iż należy zachować daleko idącą powściągliwość w przypisywaniu człowiekowi wyłącznej czy też dominującej odpowiedzialności za zwiększoną emisję gazów cieplarnianych, gdyż prawdziwość takiego twierdzenia nie została udowodniona. Zdaniem większości konieczne jest podjęcie wielodyscyplinarnych badań, opartych na wszechstronnym monitoringu i modelowaniu wpływu na klimat również innych czynników, nie tylko stężenia CO2. Komisja zdecydowała, iż do tematu wróci po uzyskaniu dodatkowych ekspertyz i informacji w tym zakresie.

Komisja wysłuchała informacji Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli realizacji wybranych zadań wynikających z postanowień Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Informację przedstawił dyrektor Departamentu Środowiska, Rolnictwa i Zagospodarowania Przestrzennego w Najwyższej Izbie Kontroli – Tadeusz Bachleda-Curuś. Kontrolę przeprowadzono we współpracy z 9 najważniejszymi organami kontroli: Azerbejdżanu, Cypru, Danii, Estonii, Izraela, Macedonii, Rosji, Szwajcarii i Ukrainy – członkami Grupy Roboczej EUROSAI ds. Kontroli Środowiska. Celem kontroli była ocena stanu wdrażania wybranych postanowień Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu z 1992 r., Protokołu z Kioto z 1997 r. oraz dyrektywy 2003/87/WE. Badaniami objęto lata 2006-2008. Najwyższa Izba Kontroli oceniła pozytywnie, mimo stwierdzonych nieprawidłowości, stan wdrożenia wybranych postanowień Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Stwierdzono, iż w wyniku podjętych działań w latach 2006-2007, przy wzroście PKB, utrzymano:
- wielkość emisji gazów cieplarnianych na tym samym poziomie tj. 401,5 mln Mg,
- redukcję emisji gazów cieplarnianych w wysokości 29%, w stosunku do 1988 r. – roku bazowego, podczas gdy w Protokole z Kioto Polska zobowiązała się do uzyskania 6% redukcji GHG do 2012 r. Uzyskano także wzrost ilości energii wytworzonej ze źródeł odnawialnych. Komisja przyjęła informację.

Wzięte z : http://orka2.sejm.gov.pl/InformBKS6.nsf

Roni

18 marca 2010

Poniosło mnie z informacją o eksperckim udziale kapłanki :D to pewnie przez tą informacje na stronie :

http://dlaklimatu.pl/Tornada-i-fale...

Chciałbym zobaczyć jakieś zapiski z obrad tej komisji?

dr_gamma

18 marca 2010

@Roni

"Zdaniem większości konieczne jest podjęcie wielodyscyplinarnych badań, opartych na wszechstronnym monitoringu i modelowaniu wpływu na klimat również innych czynników, nie tylko stężenia CO2. Komisja zdecydowała, iż do tematu wróci po uzyskaniu dodatkowych ekspertyz i informacji w tym zakresie."

Miodzio. :-) Konkurs na najdłuższe zdanie bez treści?

Powtórzę pytanie: kto jest ekspertem OSZ i na jakiej podstawie? Prace takich komisji powinny być transparentne. Nie interesują mnie poglądy ekspertów - pytam się: jaka była podstawa do ich zaproszenia i wpływania na stanowienie prawa w Polsce?

bos

19 marca 2010

Cale szczescie, ze w komisji zasiedli ci panowie, a nie skorumpowani politycy, czy inni "znawcy" od pogody, czy chciazby tacy jak pani redaktor.Prawie wszyscy wiedza o przekretach IPCC i generalnie chodzi o duza kase, a nie o klimat. Przykladem tego niech bedzie : pomylka o 300 lat w sprawie topnienia lodow, naciski i falszywe dane uzyte do opini, czy pominiecie rosyjskich danych o klimacie. Pierwszy oredownik ocieplenia klimatu Gore jezdzi prawie czolgiem, ktory produkuje tyle CO2 co kilka innych aut, za oswietlnie swojej posiadlosci placi tyle na miesiac co inni na rok a przy tym dostaje duza kase za swoje oszukancze wyklady o klimacie. Niezalezni badacze klimatu stwierdzili ponad wszelka watpliwosc, ze czlowiek wplywa na klimat w ulamku procenta a glownie nasz klimat zalezy od slonca. Wymyslanie bzdurnych limitow CO2 i handel nimi jest potrzebny do niszczenia gospodarek w krajach mniej uprzemyslowionych czyli biednych i zbijania kasy. W lutym 2010 Indie utwrzyly swoj IPCC, INCCA poniewaz na IPCC nie mozna wiecej polegac, jak stwierdzili przedstawiciele indyjscy. http://www.telegraph.co.uk/earth/en.... Ja nie dziwie sie ludziom robiacych ten zament za pieniadze, ale dziwie sie ludziom, jak autorka tego artykolu, czy "dr_gamma" autor komentarzy, widzialem ludzi ktorzy mieli rozne dziwne teorie, ale wiekszosc z nich nie potrafila dotknac palcem do swojego nosa. Ci ludzie poprzez swoja dzialalnosc kreca bat na nas i na siebie, bo efekt dotknie wszyskich i nasze dzieci.

Roni

19 marca 2010

@bos

"czy inni "znawcy" od pogody, czy chciazby tacy jak pani redaktor"

"znawcy"? na tej stronie można znaleźć informacje ze ona jest "ekspert ds. zmian klimatu Polskiej Zielonej"

No ale przecież najlepiej ośmieszać i krytykować osoby które mają odwagę głosić swoje poglądy pod imieniem i nazwiskiem, a w zamian propagować jakieś anonimowe blogi nie wiadomo kogo ;)

Roni

19 marca 2010

Dzięki autorce wiemy ze ekspertów było trzech , czy na pewno było trzech?Czy znowu to jest jakaś manipulacja? Proszę mi tu potwierdzić swoje słowa jakimś stenogramem!!

Dominik Paszkiewicz

22 marca 2010

Roni. Skąd przypuszczenie, że ludzie pracujący w organizacjach pozarządowych zajmują się zmianami klimatu dla pieniędzy? A może te osoby robią to ponieważ zgadzają się z przekonaniem, że wysokoemisjne gospodarki, brak efektywności energetycznej, konsumowanie malejących zasobów nie jest dobrym kierunkiem rozwoju?

Zaskakujące jest to, że wietrzyciele spisków nie potrafią nigdy uzasadnić swoich tez, mówiących o tym, że np.:

  • ekolodzy manipulują faktami dla zysku;
  • IPCC robi przekręty itp.
  • "za tym przekrętem stoją ogromne pieniądze"

Jeśli chodzi o np. moje umiejętności i doświadczenie, w byle jakiej firmie na prowincji zarobiłbym więcej niż w Polskiej Zielonej Sieci. Tak jest również w przypadku wielu innych ludzi, których znam.

Zarzucanie nieuczciwości powinno być poparte czymkolwiek. Niestety w "waszych" argumentacjach nigdy się nie spotkałem z niczym poza nic nie znaczącymi sloganami.

MARECKI

23 marca 2010

Posiedzenie tej komisji można spłętować tylko tak KAPŁANI SZAATANA ODPRAWIAJĄ MSZĘ

Roni

23 marca 2010

@Dominik Paszkiewicz

W którym miejscu mojej wypowiedzi znajduje się to przypuszczenie ?

"Skąd przypuszczenie, że ludzie pracujący w organizacjach pozarządowych zajmują się zmianami klimatu dla pieniędzy?"

Zadałem proste pytanie :

"W takim razie ile "sami" zarobiliście na swoje działania w 2008?? z miliona złotych?"

Które odnosiło się do twojego twierdzenia :

"Fundacje niekoniecznie są na "garnuszku Państwa". Nawet zwykle nie są. Często zarabiają na swoje działania."

Dalej nie ma odpowiedzi :)

Czy ja tutaj cokolwiek ci zarzuciłem?? :

"Zarzucanie nieuczciwości powinno być poparte czymkolwiek. Niestety w "waszych" argumentacjach nigdy się nie spotkałem z niczym poza nic nie znaczącymi sloganami."

Roni

23 marca 2010

@Dominik Paszkiewicz # "za tym przekrętem stoją ogromne pieniądze"

A nie stoją ??

"Jeśli chodzi o pieniądze :

"What Oxfam wants • Fair mitigation policies to keep the world as far below 2ºC as possible to avoid catastrophic climate change – with rich countries moving first, fastest, and furthest. • At least $150 billion in annual funding for developing countries – over and above their promised aid commitments – to help developing countries adapt, and to pursue low-carbon pathways to development."

takie coś można wyczytac z : http://www.oxfam.org/sites/www.oxfa..."

Roni

23 marca 2010

@Dominik Paszkiewicz

"ekolodzy manipulują faktami dla zysku;"

To w takim wypadku dlaczego manipulujecie faktami jeśli nie dla zysku?

To ze rewolucje chcecie przeprowadzić to ja wiem i widzę propagandę i ona się nasila i waz z nią wzrastają wasze fundusze .

Roni

23 marca 2010

@Dominik Paszkiewicz

"Jeśli chodzi o np. moje umiejętności i doświadczenie, w byle jakiej firmie na prowincji zarobiłbym więcej niż w Polskiej Zielonej Sieci. Tak jest również w przypadku wielu innych ludzi, których znam."

Całkowicie się z tobą zgadzam ze teraz jest krucho z kasą ale jak już ruszy ten kram z walką z klimatem to chyba się odmieni, jak miliardy będą w to pompowane:)i to nie przez rok czy dwa . No ale przecież najważniejsze to dobrze się ustawić :) Nie?

Roni

23 marca 2010

@Dominik Paszkiewicz "wysokoemisjne gospodarki, brak efektywności energetycznej, konsumowanie malejących zasobów nie jest dobrym kierunkiem rozwoju?"

Ja też się z tym zgadzam ale nie jestem fanatykiem :)

Dominik Paszkiewicz

24 marca 2010

@Roni

1. Nie jesteśmy fundacją i nie możemy zarabiać na naszą działalność. Działamy w ramach projektów. Nie wiem co w tym złego.

2. Daj przykład manipulacji faktami, które wg Ciebie robimy.

3. Powtarzam. Nie znam działacza organizacji pozarządowej, który pracowałby w niej dla pieniędzy. To jest bez sensu, ponieważ zwykle taka praca jest o wiele bardziej wymagająca niż w jakiejkolwiek firmie.

4. "My" też nie jesteśmy fanatykami, tylko promujemy dobre rozwiązania. Gospodarka i świadomość sama się nie zmieni. A na pewno nie będą tego wspierać firmy, którym zależy na wysokiej sprzedaży (= dużym emisjom, dużym zanieczyszczeniu środowiska).

5. "Pieniądze, które za tym stoją"... no powiedz mi proszę co tam jest napisane w tym fragmencie ze strony Oxfam. Chodzi o to, że kraje rozwijające się naprawdę potrzebują wsparcia adaptacji. NIEZALEŻNIE od tego, czy działalność człowiek powoduje zmiany klimatu, najbiedniejsze społeczności cierpią z ich powodu — widziałem to sam, będąc w zeszłym roku w Ghanie.

Roni

24 marca 2010

@Dominik Paszkiewicz

"2. Daj przykład manipulacji faktami, które wg Ciebie robimy."

Odpowiedz mi na pytania ze strony :

http://dlaklimatu.pl/Tornada-i-fale...

"4. "My" też nie jesteśmy fanatykami, tylko promujemy dobre rozwiązania. "

Twoje słowa : "Może kataklizm klimatyczny, który dokonując korekty na ledwie żywym organizmie Ziemi, wybije bez skrupułów 4 miliardy ludzi, zniszczy technologie i pozwoli nam odetchnąć (to rzecz jasne wcale nie jest pewne)."

Chciałbyś żeby umarły 4 miliardy ludzi ?? dzięki temu mógłbyś sobie odetchnąć ?? i urządzać ziemie na nowo ?

"5. "Pieniądze, które za tym stoją"... no powiedz mi proszę co tam jest napisane w tym fragmencie ze strony Oxfam."

że Oxfam chce 150 miliardów dolarów rocznie :)wydawać na wiatraki i panele słoneczne :)

Dominik Paszkiewicz

24 marca 2010

@Roni

Nie potrafię odpowiedzieć na te pytania dot. tornad, ponieważ nie znam się na tym.

4. Zdanie, które wyjąłeś z kontekstu, dotyczy czegoś zupełnie innego i ma zupełnie inny wydźwięk niż interpretujesz. W jaki sposób udowodnisz, że to jest fanatyzm. Nie napisałem tam, że chciałbym, żeby ktokolwiek umarł.

5. No to jednak nie rozumiesz czym jest adaptacja do zmian klimatu... Polecam np. opracowanie Biura Analiz Sejmowych: http://parl.sejm.gov.pl/WydBAS.nsf/... i np. wikipedię.

Roni

24 marca 2010

@Dominik Paszkiewicz

"and to pursue low-carbon pathways to development."

To zdanie dotyczy "adaptacja do zmian klimatu..."??

"widziałem to sam, będąc w zeszłym roku w Ghanie."

A ja widziałem twój lans na twoim blogu :D

"Nie potrafię odpowiedzieć na te pytania dot. tornad, ponieważ nie znam się na tym."

No to zapytaj się swojej "ekspert ds. zmian klimatu Polskiej Zielonej Sieci". I udowodnij mi ze nie manipulujecie faktami :)

To twoje zdanie odnosi się też do was :)

"Zaskakujące jest to, że wietrzyciele spisków nie potrafią nigdy uzasadnić swoich tez, mówiących o tym, że np.:"

"4. Zdanie, które wyjąłeś z kontekstu, dotyczy czegoś zupełnie innego i ma zupełnie inny wydźwięk niż interpretujesz. W jaki sposób udowodnisz, że to jest fanatyzm. Nie napisałem tam, że chciałbym, żeby ktokolwiek umarł."

Daje mi obraz ciebie i pokazuje jak fanatycznie wierzysz w kataklizmy itp

"3. Powtarzam. Nie znam działacza organizacji pozarządowej, który pracowałby w niej dla pieniędzy. To jest bez sensu, ponieważ zwykle taka praca jest o wiele bardziej wymagająca niż w jakiejkolwiek firmie."

Jest też ideologia a ona jest czasami groźniejsza od pieniędzy. :)

Dominik Paszkiewicz

24 marca 2010

  • "To zdanie dotyczy "adaptacja do zmian klimatu." — nie, i co z tego, że to zdanie nie dotyczy adaptacji?
  • "Daje mi obraz ciebie i pokazuje jak fanatycznie wierzysz w kataklizmy itp" — nieprawda, nie wiem skąd to wywnioskowałeś;
  • "No to zapytaj się swojej ekspert" — nie mam potrzeby nic Ci udowadniać, szczególnie, że Tobie zależy na przekomarzaniu się — nie szukasz dialogu;

Roni

24 marca 2010

@Dominik Paszkiewicz

""No to zapytaj się swojej ekspert" — nie mam potrzeby nic Ci udowadniać, szczególnie, że Tobie zależy na przekomarzaniu się — nie szukasz dialogu;"

Hahaha To ze nie masz potrzeby to widzę ale powinieneś to jest twój ,wasz obowiązek żeby propagować prawdę a nie kłamstwo Zarzuciłem wam kłamstwo a wy co?? Nie szukam z wami dialogu , z fanatykami nie rozmawiam.

’Chce żebyście przestali okłamywać ludzi!!!!!!!!

Roni

24 marca 2010

""No to zapytaj się swojej ekspert" — nie mam potrzeby nic Ci udowadniać, szczególnie, że Tobie zależy na przekomarzaniu się — nie szukasz dialogu;"

Zapomniałem przecież ty w to wierzysz, po co cokolwiek udawadniać skoro to są prawdy wiary :)

To ile przewidujecie tornad w tym roku? 150? w Polsce?

Roni

24 marca 2010

@Dominik Paszkiewicz

"1. Nie jesteśmy fundacją i nie możemy zarabiać na naszą działalność. Działamy w ramach projektów. Nie wiem co w tym złego."

"Polska Zielona Sieć jest ogólnopolskim związkiem stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność"

Dominik Paszkiewicz

29 marca 2010

Roni, fajnie, że piszesz. Twoje kilometrowe wywody, które nie mają związku z artykułem, pod którym je zamieszczasz będą przyczynkiem do napisania regulaminu komentarzy pod naszymi artykułami. Dzięki Ci za to!

Chciałbym Cię uczulić, że wycinając różne fragmenty, nie czytając odpowiedzi, nie ustosunkowując się do odpowiedzi — nie jesteś żadnym partnerem do dyskusji.

Tym samym ostrzegam Cię, że wszystkie wklejane bez składu i ładu fragmenty dokumentów, wszystkie komentarze, w których zasypujesz nas pytaniami i nie bierzesz pod uwagę odpowiedzi — będą kasowane, wycinane.

Zapewne uznasz, że to cenzura. Nie będzie to dla mnie zaskakujące.

Jeśli chcesz porozmawiać w Twoim stylu, polecam Ci albo pisanie do mnie na dominik@globalnepoludnie.pl — chętnie porozmawiam, serio! Albo założenie swojego własnego forum, bloga, gdzie dasz upust swoim fantazjom i wyśledzisz wszystkie spiski dot. zmian klimatu.

Roni

29 marca 2010

"Roni, fajnie, że piszesz. Twoje kilometrowe wywody, które nie mają związku z artykułem, pod którym je zamieszczasz będą przyczynkiem do napisania regulaminu komentarzy pod naszymi artykułami. Dzięki Ci za to!"

A nie ma za co :) to z nudów:) ps. nie pisze tylko wklejam wasze wypowiedzi :) to nie są moje słowa :)

"Chciałbym Cię uczulić, że wycinając różne fragmenty, nie czytając odpowiedzi, nie ustosunkowując się do odpowiedzi — nie jesteś żadnym partnerem do dyskusji."

Jakich odpowiedzi? ja tu od ponad dwóch miesięcy czekam na odpowiedzi!!!!!!!! i co? Już ci pisałem ze nie mam z wami o czym dyskutować :)

"Tym samym ostrzegam Cię, że wszystkie wklejane bez składu i ładu fragmenty dokumentów, wszystkie komentarze, w których zasypujesz nas pytaniami i nie bierzesz pod uwagę odpowiedzi — będą kasowane, wycinane.

Zapewne uznasz, że to cenzura. Nie będzie to dla mnie zaskakujące."

NO to pokaż mi odpowiedzi na moje pytania!!! ??? Sam to nazwałeś po imieniu!

"Jeśli chcesz porozmawiać w Twoim stylu, polecam Ci albo pisanie do mnie na dominik@globalnepoludnie.pl — chętnie porozmawiam, serio! "

Tylko wiesz po tym co ja tu widzę nie mam ochoty rozmawiać z nikim od was :)

"Albo założenie swojego własnego forum, bloga, gdzie dasz upust swoim fantazjom i wyśledzisz wszystkie spiski dot. zmian klimatu."

Tylko po co? ktoś mi zapłaci za to , dofinansuje? Dzięki temu się coś zmieni?

"gdzie dasz upust swoim fantazjom i wyśledzisz wszystkie spiski dot. zmian klimatu"

Fantazjom:) spiski:) czy ja tu coś takiego pisze ? wytykam wam błędy kłamstwa a wy nawet nie potraficie się przyznać do błędu. Sami nie wiecie o czym piszecie czym się zajmujecie a bierzecie za to pieniądze.

Cenzuruj mnie do woli :) tylko potem się nie zdziw jak na jakimś waszym happeningu dostaniesz jajkiem albo czymś innym w głowę :)

Dalej czekam na odpowiedzi :)

Roni

30 marca 2010

"Co mamy w tej sytuacji mówić? Być pragmatycznym – są powody dla których wszystko wygląda jak wygląda, więc nie możemy się spodziewać cudów – czyli, tak powinno być. Inna opcja to „histeryzować” – czeka nas katastrofa."

Ale to zdanie dokładnie oddaję to co tu robicie , to co można znaleźć na tym blogu.Jedną wielką histerie :) I dotyczy tego wpisu ,jakiś waszych spisków ;)i fantazji. To jest wasz plan działania—>Histeria

Histeria to dawne określenie zaburzeń, które obecnie można zaliczyć do dysocjacji, konwersji ale głównie różnego rodzaju zaburzeń nerwicowych. Cechuje ją nadmierna ekstrawersja, emocjonalność, płaczliwość, demonstracyjność zachowań, które są powodowane nieuzasadnionym lękiem o funkcjonowanie danej części własnego ciała.

Chcecie wystraszyć ludzi poprzez wasze kłamstwa :) Jakoś nikt jeszcze nie odniósł się do moich zarzutów. To tylko potwierdza ze mam rację:)

Dlaczego nie dopuścisz do głosu swojej ekspert do spraw klimatu? Marta Śmigrowska która podaje niesprawdzone informację ,koloryzuję fakty, obraża ludzi ?

Roni

15 kwietnia 2010

@Dominik Paszkiewicz

"Tym samym ostrzegam Cię, że wszystkie wklejane bez składu i ładu fragmenty dokumentów, wszystkie komentarze, w których zasypujesz nas pytaniami i nie bierzesz pod uwagę odpowiedzi — będą kasowane, wycinane."

To jak z tymi odpowiedziami ? Doliczyliście się już tych tornad?

Rybczens

20 kwietnia 2010

Postawa tej Pani(M. Śmigrowskiej) kojarzy mi się z najczarniejszym okresem PRLu- albo jest przedstawicielką typowego - zaczadzonego i nie zważającego na fakty betonu partyjnego, albo typową ignorantką dla której przyjęcie nowego pkt-u widzenia spowoduje odsunięcie od koryta... Jak dla mnie to drugie oczywiście- a taki beton to już tragedia ;) Zresztą, takiej kompromitacji jak u Wildsteina na temat klimatu(właśnie z prof. Marksem) to dawno nie widziałem w tv- do czasu pojawienia się senatora w sukience w kwiatki który brał leki podobno, hłe hłe hłe. A po za tym p. Śmigrowska w tym artykule jak na człowieka który ma niewielką wiedzę- jak sama przyznała u Wildsteina nie jest naukowcem i miała rozmawiać o polityce- ha ha ha, używa dosadnych słów żeby nie powiedzieć bezczelnych. Wiem, ja też jestem bezczelny, ale przynajmniej nie pakuje się do telewizji... Więcej pokory i lepszego zajęcia p. Marto życzę

Rybczens

20 kwietnia 2010

Roni

22 kwietnia 2010

Nowości nowości :D I nowe kłamstwa !!! znaczy stare tylko dalej je powielacie . Przestalibyście się ośmieszać ;) Całkowita żenada

michal

7 maja 2010

zal mi was ludzie, widze ze kazdy Polak jest ekspertem od wszystkiego. na poczatek nauczcie sie czytac ze zrozumieniem i zastanowcie nad bezsensem tych wypocin. pozdrawiam

Ronin

8 maja 2010

@michal

Rozumiem ze pijesz do ekspertki od zmian klimatu p. Marty Jeśli tak to całkowicie cie popieram :)

prawnik

16 lipca 2010

Sejm w sprawie ochrony klimatu ma akurat spore zaległości - np. dużo dyrektyw jeszcze nie implementowanych (mimo upływu terminu). Jak ktoś jest zainteresowany to sporo na ten temat jest na www.ochronaklimatu.com To chyba wszyscy już wiedzą - w ochronie klimatu najbardziej chodzi o gospodarkę.


Jakieś wiadomości lub komentarze?
  • Paragrafy możesz tworzyć pozostawiając puste linijki. Jeśli chcesz dodać link wpisz: www.adresstrony.pl. Zostanie automatycznie przetworzony w link. Komentarze z reklamami będą natychmiast usuwane!

(Twój adres nie będzie publiczny)

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia