Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > ZMIANY KLIMATU > BLOG > Oszczędź sobie i środowisku!

Oszczędź sobie i środowisku!

Środa 27 kwietnia 2011 / Dominik Paszkiewicz

Oszczędź sobie i środowisku — wygraj nagrody dla swojego akademika!

Już wkrótce rusza kolejna edycja konkursu Energooszczędni.

Nasze zadanie — zmniejszyć zużycie energii w największych warszawskich akademikach.

Konkurs Energooszczędni

Podejmij wyzwanie i pokaż, że los naszej Ziemi jest ważny także dla Ciebie, a przy okazji zdobądź także cenne nagrody dla swojego akademika.

  • Jak tego dokonać? To dziecinnie proste — włącz myślenie, wyłącz zbędne urządzenia elektryczne!
  • Kiedy? Od 9 do 15 maja.

Konkurs Energooszczędni obejmuje mieszkańców akademików czterech największych warszawskich uczelni:

  • Politechniki Warszawskiej,
  • Uniwersytetu Warszawskiego,
  • Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
  • Szkoły Głównej Handlowej.

Celem jest promowanie oszczędzania energii w życiu codziennym. Poprzez rywalizację chcemy uświadomić młodym ludziom, że ekologia to proste, dobre nawyki dnia codziennego.

Jesteś studentem jednej z tych uczelni i mieszkasz w akademiku? Przyłącz się do nas i pamiętaj, aby w czasie trwania konkursu wyłączyć urządzenia, z których nie korzystasz. Zapewne zdarza Ci się zostawiać włączony komputer, choć wcale z niego nie korzystasz? Ile razy zdarzyło Ci się zapomnieć o niepotrzebnie włączonym świetle? Jeździsz ciągle windą, choć mógłbyś używać schodów? Może najwyższy czas to zmienić?

Projekt Energooszczędni rozpocznie się 9 maja oraz zakończy z dniem 15 maja. W tym czasie w akademikach wymienionych uczelni zmierzone zostanie zużycie prądu. Uzyskany wynik porównamy z normalnym zużyciem. Dla akademików, którym uda się najbardziej zredukować względny pobór energii, przewidziane są atrakcyjne nagrody. Najlepszy akademik każdej uczelni otrzyma ekspresy do kawy oraz energooszczędną, nowoczesną pralkę, zaś dla zdobywców drugich miejsc przewidziane są energooszczędne odkurzacze.

Projekt jest objęty honorowym patronatem Rektorów uczelni: Jej Magnificencji, prof. dr hab. Katarzyny Chałasińskiej-Macukow, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Jego Magnificencji, prof. dr hab. Alojzego Szymańskiego, Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Jego Magnificencji, prof. dr hab. Adama Budnikowskiego, rektora Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o konkursie?

Zapraszamy na stronę internetową konkursu: http://www.energooszczedni.org albo na stronę organizatorów konkursu, Studenckiego Koła Naukowego Zrównoważonego Rozwoju „oikos Warszawa”: http://www.oikos-warszawa.org/, gdzie zdobędziesz dodatkowe informacje na temat tego, jak zwiększyć szanse swego akademika na wygraną.
Jakieś wiadomości lub komentarze?
  • Paragrafy możesz tworzyć pozostawiając puste linijki. Jeśli chcesz dodać link wpisz: www.adresstrony.pl. Zostanie automatycznie przetworzony w link. Komentarze z reklamami będą natychmiast usuwane!

(Twój adres nie będzie publiczny)

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia