Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > ZMIANY KLIMATU > BLOG > Ostatni dzwonek dla Klimatu w Krakowie

Ostatni dzwonek dla Klimatu w Krakowie

Piątek 10 lipca 2009

"Klimacik" - nasza tratwa zacumowała dziś przy Bulwarze Czerwieńskim. Zapraszamy o 20.00 na otwarty wykład Climate Tour, a o 21.00 na pokaz filmu Age of Stupid

Już od 11.00 przy Bulwarze Czerwieńskim (koło pomnika Psa Dżoka) dzwoni Ostatni dzwonek dla Klimatu.

Dla Kapitana Dominika i Sternika Marka ten dzień rozpoczął się o godzinie 4 rano. Tratwa musiała przepłynąć swoje pierwsze kilometry z Yacht Clubu Polska pod Wawel i pokonać krakowską śluzę. Oczywiście wypłynęli z zapasem czasu nastawiając się na złe warunki pogodowe. Te akurat okazały się wyśmienite. Zapas ten nie został jednak zmarnowany. Na trasie pod Wawel tratwa musiała bowiem pokonać stopień wodny. Na śluzie Dąbię zdarzyła się nam awaria silnika, która skonsumowała tratwowy zapas czasu. Tu wielką pomocą i zaangażowaniem wykazał się kierownik śluzy, Pan Szymala ... za co jesteśmy przeogromnie wdzięczni. Klimacik został odtransportowany na czas, na miejsce, za pomocą łodzi motorowej ekipy Pana Szymali.

Usterkę silnika szybko zreperowaliśmy pod Wawelem i całe wydarzenie rozpoczęliśmy o zaplanowanej godzinie.

O 11 godzinie na pokładzie statku NIMFA odbyła się konferencja prasowa z okazji wypłynięcia naszej tratwy. Naszym gościem honorowym był Konsul Danii w Krakowie p. Janusz Kahl, który opowiedział zebranym o tym, jak ważna z perspektywy globalnej jest konferencja klimatyczna ONZ, która odbędzie się w grudniu tego roku w Kopenhadze.

Dziękujemy właścicielce statku NIMFA za pomoc przy zorganizowaniu wydarzeń w Krakowie

Przez cały dzień przy Bulwarze Czerwienskim cumuje nasza tratwa. Kazdy może wsiąść na prądotwórczy rower. W programie na dziś jeszcze:
- przejazd rowerowy spod pomnika Adama Mickiewicza w Rynku >> start o godzinie 18
- happeninig rowerowy przy tratwie zorganizuje Galeria Sztuki Rowerowej
- o godzinie 20.00 zapraszamy na otwarty wykład na temat zmian klimatu w ramach "Climat Tour" Koalicji Klimatycznej
- a o godzinie 21.00 na pokładzie statku NIMFA jedyny w swoim rodzaju, po raz pierwszy w Krakowie otwarty i darmowy pokaz filmu AGE OF STUPID!!!!

Zapraszamy!

więcej zdjęć na www.flickr.com/photos/zielonasiec

Galeria:

Aby obejrzeć kolejne zdjęcie - kliknij gdziekolwiek na obrazkuPolska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia