Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > ZMIANY KLIMATU > BLOG > Tratwą na ratunek klimatowi!

Tratwą na ratunek klimatowi!

Środa 1 lipca 2009 / redakcja

Przedstawiamy materiał foto i video z budowy tratwy

Akcja "Ostatni dzwonek dla Klimatu" nabiera tempa. Nasza tratwa już w Krakowie! Jej transport z Siedlec - gdzie była projektowana, do Krakowa był dla nas zapowiedzią przygody, którą rozpoczynamy 10 lipca. Spływ już tuż tuż, a przed nami jeszcze wykończenie naszej tratwy (między innymi montaż prądotwórczego roweru) oraz jej dekoracja. W trakcie wodowania tratwy na Wiśle w przystani Yacht Klubu Polska Gosia, nasza kampanierka, podsumowała sytuację wykrzykując z entuzjazmem: "Wow! Niezły klimacik". I właśnie wtedy natchnęło nas, że naszą tratwę ochrzcimy "Klimacik". Zapraszamy na relację foto i video:

Harmonogram wydarzeń na trasie spływu przedstawia się następująco: Kraków 10/07, Kazimierz 19/07, Warszawa 24/07, Toruń 1/08 oraz Gdańsk 8/08.

- Materiał foto/video ilustrujący powstawanie tratwy dostępne są również pod adresami: www.flickr.com/photos/zielonasiec; www.vimeo.com/zielonasiec.

- Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest tutaj

Partnerami akcji "Ostatni dzwonek dla Klimatu" czyli spływu trawą z Krakowa do Gdańska są 350.org, Fundacja Aeris Futuro oraz Koalicja Klimatyczna.

Patroni medialni: Radio TOK FM, ngo.pl, chronmyklimat.pl

Chcesz się z nami skontaktować w sprawie spływu? Dzwoń/pisz do Gosi: Małgorzata Krzystkiewicz; tel.: 0-603-888-289; email: g.krzystkiewicz@zielonasiec.pl

Galeria:

Aby obejrzeć kolejne zdjęcie - kliknij gdziekolwiek na obrazkuPolska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia