Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > ZMIANY KLIMATU > BLOG > Jedzenie a prąd. Nieoczywista oczywistość.

Jedzenie a prąd. Nieoczywista oczywistość.

Środa 1 kwietnia 2009 / Emilia Ślimko

„Nie marnuj jedzenia. Wyrzuć do śmieci stare przyzwyczajenia” to nowa kampania społeczna, która ma uświadomić nam negatywne skutki ekologiczne, społeczne i ekonomiczne marnowania żywności.

Docelowo kampania ma wpłynąć na zmianę postaw i zachowań konsumentów, a także producentów i dystrybutorów żywności.

Do tej pory w Polsce nie przeprowadzono badań, które oszacowałyby, ile kilogramów jedzenia wyrzucamy, ale szacuje się, że wynik ilości zmarnowanej żywności zbliża się już do poziomu innych krajów europejskich. Okazuje się, że np.: w Wielkiej Brytanii marnuje się 1/3 wyprodukowanej żywności.

Mam nadzieję, że poprzez kampanię uda nam się przekonać społeczeństwo, że niemarnowanie żywności przynosi same korzyści i ma głęboki sens

Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności

Organizator kampanii - Federacja Polskich Banków Żywności – zlecił badania polskiej opinii publicznej – aż 79 % naszego społeczeństwa stwierdza, że w Polsce marnuje się dużo żywności, a zwłaszcza w sklepach i gospodarstwach domowych.

Na co dzień nie uświadamiamy sobie, że zmarnowana żywność ma istotne oddziaływanie na środowisko naturalne, społeczne i ekonomiczne. Wyrzucone produkty spożywcze to marnotrawienie energii oraz wody potrzebnej do wytworzenia, transportu i dystrybucji żywności. Marnujemy także koszty poniesione na zakup i przygotowanie posiłków oraz produkujemy więcej odpadów.

Kampania ma dotrzeć do szerokiego kręgu odbiorców poprzez emisje spotów telewizyjnych, radiowych, reklamę w prasie, w kinach oraz na bilbordach. Prowadzone będą działania edukacyjne wśród producentów i dystrybutorów żywności.

Polecamy stronę internetową kampanii www.niemarnuje.pl, a tam szczególnie test na energooszczędność w naszej kuchni!

http://niemarnuje.pl/marnujac-zywnosc-marnujesz-energie.html
Jakieś wiadomości lub komentarze?
  • Paragrafy możesz tworzyć pozostawiając puste linijki. Jeśli chcesz dodać link wpisz: www.adresstrony.pl. Zostanie automatycznie przetworzony w link. Komentarze z reklamami będą natychmiast usuwane!

(Twój adres nie będzie publiczny)

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia