Co możesz zrobić?
Zacznij działać już dziś.
Jak zmiany klimatu wpływają na rolnictwo?
To jedno z najważniejszych wyzwań ludzkości.
Publikacja o rolnictwie
Rolnictwo w dzisiejszych czasach
Mapa interaktywna
Rolnictwo jest ważne
Klimat/rolnictwo
Projekt „Klimat dla rolników” jest odpowiedzią na współczesne wyzwania związane z wzajemnym wpływaniem na siebie zmian klimatu oraz rolnictwa. Wpisuje się on w trwające obecnie na świecie dyskusje i działania dotyczące ograniczania wpływu człowieka na zmiany klimatu oraz adaptacji do ich skutków. Są to obecnie jedne z najważniejszych problemów globalnych.
O projekcie
Projekt „Klimat dla rolników” jest odpowiedzią na współczesne wyzwania związane z wzajemnym wpływaniem na siebie zmian klimatu oraz rolnictwa. Wpisuje się on w trwające obecnie na świecie dyskusje i działania dotyczące ograniczania wpływu człowieka na zmiany klimatu oraz adaptacji do ich skutków. Są to obecnie jedne z najważniejszych problemów globalnych.
Dramatyczny głos ludności rdzennej
W Kopenhadze z dnia na dzień coraz wyraźniejszy staje się głos rdzennych mieszkańców ze wszystkich zakątków świata.
Walka o silne porozumienie w Kopenhadze
Dzisiaj popołudniu odbyło się spotkanie przedstawiciela grupy państw G77 z organizacjami pozarządowymi.
Dania się rehabilituje?
"Chcemy wysłać wyraźny sygnał innym państwom, że finansowe zobowiązania powinny znaleźć się na ’negocjacyjnym stole’ w Kopenhadze. Bez finansowego wsparcia najbiedniejszych krajów najbardziej dotkniętych skutkami zmian klimatu, nie będzie porozumienia” – powiedziała Ulla Tørnæs, duńska minister współpracy rozwojowej.
COP 15 ruszyła!
Dziś o godzinie 10.00 rozpoczęła się 15 Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu, nazwana już najważniejszym spotkaniem międzynarodowym po II wojnie światowej.
Kolejne przesłanie młodzieży do polityków przed COP 15
„Prosimy Was o zapewnienie ludziom na całej Ziemi bezpieczeństwa – nie potęgujmy działania kataklizmów takich jak huragany, powodzie i susze. Nie chcemy walczyć o życie, ale się nim cieszyć”.
Złota plaża pośród drzew
Nie mylili się Ci, którzy twierdzili, że Wisła potrafi urzec. Okazuje się, że Wisła ma wiele oblicz.
Jedzenie a prąd. Nieoczywista oczywistość.
„Nie marnuj jedzenia. Wyrzuć do śmieci stare przyzwyczajenia” to nowa kampania społeczna, która ma uświadomić nam negatywne skutki ekologiczne, społeczne i ekonomiczne marnowania żywności.
„Planetary Skin” jako przyszłość badań nad środowiskiem naturalnym
Internetowa platforma monitorująca o nazwie "Planetary Skin" ruszy w przyszłym roku w postaci projektu pilotażowego, skupionego na analizie zagrożonych obszarów lasów tropikalnych.
Co wynika z konferencji COP14 w Poznaniu? Analiza sytuacji przed COP15
Zachęcamy do zapoznania się z opracowaniem Mirosława Sobolewskiego z Polskiego Klubu Ekologicznego, w którym autor przedstawia kontekst światowych negocjacji w sprawie zmian klimatu, poddaje analizie dorobek COP14 oraz zwraca uwagę na skomplikowane problemy, z którymi musi się zmierzyć świat podczas negocjacji nad protokołem post-2012.
Wiosenny Szczyt Rady Europejskiej
Głównymi punktami rozmów zakończonego 20 - tego marca dwudniowego posiedzenia Rady Europejskiej była sytuacja gospodarcza i finansowa państw członkowskich UE, kwestie efektywności i bezpieczeństwa energetycznego oraz zmiany klimatu.
Społeczne forum w sprawie zmian klimatu McPlanet.com
W dniach 24 – 25 kwietnia obędzie się w Berlinie czwarta edycja konferencji McPlanet.com. Co roku, na licznych warsztatach, panelach dyskusyjnych oraz wydarzeniach towarzyszących, gromadzi ona liczne grono specjalistów, działaczy i osoby zainteresowane tematyką globalizacji oraz ochrony środowiska.
28 marca godz. 20.30 – Godzina dla Ziemi! Przyłącz się!
W tym roku Godzina dla Ziemi, znana na świecie jako Earth Hour, odbędzie się po raz trzeci. Weźmie w niej udział rekordowa liczba osób – szacuje się, że będzie nas około miliarda! Ponad 1000 miast z całego globu zapowiedziało swój udział w akcji. Do akcji może włączyć się każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.wwf.pl/godzinadlaziemi i na jedną godzinę wyłączyć światło w swoim mieszkaniu!
Czy da się uniknąć katastrofy?
Według nowszych badań grupy naukowców zaangażowanych w prace Międzynarodowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) ryzyko katastrofalnych zmian klimatu coraz bardziej nam zagraża.
Raj na wyspach Oceanii bliski zagłady
W zorganizowanym przez Koalicję Klimatyczną konkursie na najlepszy tekst związany ze zmianami klimatu wygrał reportaż „Raj za chwilę zginie” Natalii Mazur i Violetty Szostak, opublikowany w grudniu 2008 r. w Dużym Formacie. Nagrodzone dziennikarki „Gazety” udzielają w nim głosu mieszkańcom zalewanych wysp Tuvalu, Fidżi i Malediwów.