Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > ZMIANY KLIMATU > BLOG > „Planetary Skin” jako przyszłość badań nad środowiskiem naturalnym

„Planetary Skin” jako przyszłość badań nad środowiskiem naturalnym

Wtorek 31 marca 2009 / Emilia Ślimko

Internetowa platforma monitorująca o nazwie "Planetary Skin" ruszy w przyszłym roku w postaci projektu pilotażowego, skupionego na analizie zagrożonych obszarów lasów tropikalnych.

To innowacyjny pomysł NASA i firmy Cisco, który umożliwi rejestrowanie, gromadzenie i analizowanie danych na temat warunków panujących w globalnym środowisku naturalnym oraz tworzenie na tej podstawie specjalistycznych raportów.

Dane będą przesyłane przez satelity oraz czujniki rozmieszczone na całej kuli ziemskiej – w wodach, na lądzie oraz powietrzu. Będą one udostępnianie opinii publicznej, firmom oraz rządom. Ideą platformy jest dostęp do danych i raportów na temat stanu środowiska w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Umożliwi to również wykrywanie globalnych zmian klimatu i lepsze dostosowywanie się do nich.

"W ciągu ostatnich 50 lat zgromadzone przez NASA doświadczenie pozwalało mierzyć się z wyzwaniami, przed którymi staje ludzkość, takimi między innymi jak udział w badaniu globalnych zmian klimatycznych" - powiedział S. Pete Worden, dyrektor Centrum Badawczego NASA im. Josepha Amesa.

Przy programie "Planetary Skin" firma Cisco współpracuje z ONZ, międzynarodowymi bankami rozwoju, firmami, organizacjami międzynarodowymi, uniwersytetami, ośrodkami badawczymi i organizacjami pozarządowymi.

Więcej na stronie: http://www.planetaryskin.org



Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia