Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!

Opublikowane teksty

Thom Yorke: "Każdy się angażuje"

Piątek 18 grudnia 2009, Maria Huma

Thom Yorke, frontman Radiohead od dawna zaangażowany w promowanie działań na rzecz ochrony klimatu także przyjechał do Kopenhagi.

W oczekiwaniu na wielki finał!

Środa 16 grudnia 2009, Maria Huma

Światowi przywódcy stanęli twarzą w twarz z najważniejszym momentem w historii walki o ochronę klimatu – powiedział wczoraj Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon otwierając posiedzenie wysokiego szczebla negocjacji.

Wkurzona syrenka podczas COP15

Wtorek 15 grudnia 2009, Maria Huma

Naomi Klein – wielokrotnie nagradzana publicystka i dziennikarka, autorka m.in. słynnego „No Logo”, wręczyła dziś podczas trwającego COP15 w Kopenhadze anty-nagrodę dla lobbystów, którzy najbardziej szkodzą klimatowi. Zwycięzcą konkursu jest gigant biotechnologiczny Monsanto.

Spotkanie gimnazjalistów z Premierem Donaldem Tuskiem

Środa 25 listopada 2009, Maria Huma

Podczas otwarcia wystawy "Szkoły dla Klimatu" Premier Donald Tusk spotkał się dziś z delegacją dzieci i młodzieży reprezentującą 10 000 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy wyrazili swoją troskę o klimat.

Zmieniaj siebie, a nie klimat!

Poniedziałek 24 sierpnia 2009, Maria Huma

“Zmieniaj siebie, a nie klimat!”- pod tym hasłem Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki organizuje akcję na rzecz ochrony klimatu podczas koncertu zespołu RADIOHEAD, 25 sierpnia w Poznaniu. Grupa słynie z działalności proekologicznej, a jej występ w Polsce odbywa się w ramach akcji "Poznań dla Ziemi".

Podpisz petycje ws. standardów efektywności energetycznej

Wtorek 10 marca 2009, Maria Huma

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Vattenfall w 2007 roku największy potencjał ograniczenia emisji dwutlenku węgla oraz najniższe koszty z tym związane tkwi w zwiększeniu efektywności energetycznej.

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia