Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!

Opublikowane teksty

Skutki zmian klimatu w Nigerii - działaczka organizacji Tubali po raz pierwszy w Polsce!

Środa 2 listopada 2011, Ola Antonowicz

6 i 7 listopada Polska Zielona Sieć we współpracy z Polską Akcją Humanitarną gościć będzie Hauwę Umar-Mustapha, nigeryjską działaczkę zajmującą się wpływem zmian klimatu na rolnictwo i sytuację kobiet w Nigerii.

WYNIKI KONKURSU !!!!!

Poniedziałek 21 marca 2011, Ola Antonowicz

17:26 - Kopenhaga drży w posadach

Piątek 18 grudnia 2009, Ola Antonowicz

Na sekundy przed zakończeniem szczytu klimatycznego w Kopenhadze, na sekundy przed ogłoszeniem ostatecznych wyników kilkuletnich negocjacji, głos mają ludzie. Zarówno ci spontanicznie zbierający się w tym momencie na ulicach Kopenhagi, jak i ci, którzy na ostatniej przed finałem sesji plenarnej z uczestnictwem ponad stu światowych przywódców.

Społeczeństwo obywatelskie wyrzucone z negocjacji klimatycznych. ONZ łamie Konwencję Klimatyczną!

Środa 16 grudnia 2009, Ola Antonowicz

Dziś na negocjacje klimatyczne w Kopenhadze nie wpuszczono kilkuset przedstawicieli organizacji pozarządowych z całego świata, mających status obserwatorów Konwencji Klimatycznej.

HOPENHAGA NA 4 DNI PRZED KOŃCEM …

Wtorek 15 grudnia 2009, Ola Antonowicz

Każdy delegat szczytu klimatycznego w Kopenhadze witany jest przez ogromną kulę ziemską górującą nad głównym placem w mieście. Wirujący glob pokryty jest logami wielkich korporacji – Afryką zarządza Coca Cola, Azję ma w posiadaniu Carlsberg. Na tym tle McDonald’s ogłasza I’m loving it. Ta plastikowa planeta jest doskonałym symbolem dotychczasowych osiągnięć szczytu. Ogłaszana „ratunkową” konferencja ma położyć kres kryzysowi klimatycznemu. Jak na razie w Bella Center, gdzie zbierają się codziennie negocjatorzy, brakuje decyzji i przywództwa na miarę potrzeb (...)

Pasywna postawa UE - konkluzje ze szczytu

Piątek 11 grudnia 2009, Ola Antonowicz

Spotkanie przywódców europejskich w Brukseli nie przyniosło bezwarunkowego podniesienia celu redukcji emisji Unii z 20% do 30%. Brak tej decyzji zmniejsza szanse na przyjęcie adekwatnych do potrzeb celów redukcyjnych przez inne kraje rozwinięte.

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – wskazówką dla negocjatorów porozumienia klimatycznego.

Czwartek 10 grudnia 2009, Ola Antonowicz

10 grudnia – Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka powinien być obchodzony na szczycie klimatycznym w Kopenhadze w sposób szczególny. Skutki zmian klimatycznych naruszają prawa milionów najbiedniejszych ludzi na całym świecie. Ambitne, sprawiedliwe i prawnie wiążące porozumienie klimatyczne staje się testem poszanowania Międzynarodowej Deklaracji Praw Człowieka.

30% w cenie 20% - na sekundy przed szczytem UE

Środa 9 grudnia 2009, Ola Antonowicz

Unia Europejska zadeklarowała, że zobowiąże się do 30% redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2020r. (w stosunku do 1990r.), jeśli inne kraje również podejmą podobne kroki.

Polska propozycja pomocy dla dotkniętych zmianami klimatu – niewiedza czy cynizm?

Środa 6 maja 2009, Ola Antonowicz

Komunikat prasowy Polskiej Zielonej Sieci w związku z polską propozycją podziału środków na pomoc ofiarom zmian klimatu – dyskusja na forum UE.

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia