Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!

Gdzie dowiedzieć się więcej

Czwartek 22 kwietnia 2010 / Dominik Paszkiewicz komentarze (18)

Tematyka zmian klimatu jest coraz lepiej znana i dyskutowana w Polsce. Należy cały czas pamiętać, że problematyka ta jest bardzo złożona i wymaga ciągłego poszerzania wiedzy. Postanowiliśmy sukcesywnie zbierać strony, które publikują w jęz. pol. najciekawsze informacje nt. zmian klimatu.

Konieczność poszerzania wiedzy nt. zmian klimatu dotyczy zarówno informacji naukowych — klimatologicznych, jak i tych, które są związane z procesami negocjacyjnymi między krajami, których celem jest globalne obniżenie emisji. Na tej stronie będziemy sukcesywnie budować przewodnik po polskiej, bardzo klimatycznej sieci!

Strona dlaklimatu.pl

Na naszych stronach ukazało się do tej pory bardzo dużo tekstów napisanych i opracowanych przez nas i na nasze zamówienie.

Mamy na stronie dwa, ważne działy: Artykuły oraz FAQ klimatyczny. Kilkadziesiąt artykułów, które w obu działach opublikowaliśmy może odpowiedzieć na wiele pytań i wątpliwości związanych z tematyką zmian klimatu.

Ziemia jest na rozdrożu

Bardzo dobry portal www.ziemianarozdrozu.pl oferuje dziesiątki tekstów, które warto jeden po drugim przeczytać, jeśli chcemy dowiedzieć się wielu zaawansowanych informacji nt. zmian klimatu. Gorąco polecamy www.ziemianarozdrozu.pl

Chrońmy Klimat!

Mnóstwo, także bardzo aktualnych informacji można znaleźć w portalu prowadzonym przez Instytut Ekorozwoju — www.chronmyklimat.pl


Komentarze (podyskutuj z nami):

Marcin

22 kwietnia 2010

A ja bym dorzucił do tego jeszcze dwa blogi: Doskonale Szare i Anomalia Klimatyczna ;)

dominik

22 kwietnia 2010

Dzięki! Miałem to zrobić jutro :)

Marcin

22 kwietnia 2010

To może jeszcze jeden detal - warto poprawić, że lodowce w Himalajach nie stopią się w 2035 roku ;) http://dlaklimatu.pl/Wplyw-na-kraje...

Roni

22 kwietnia 2010

@Marcin Czy aby na pewno detal;)? i czy aby na pewno jeden? bo ja tu widzę więcej:) jak od dwóch miesięcy nie poprawili to wątpię żeby teraz im naszła ochota. Przecież tylko oni mają rację i nikt inny jej nie ma .

Gosia

22 kwietnia 2010

Dziękujemy za czujne oko. Zrewidowaliśmy materiał, był pisany w lipcu zeszłego roku. Nie jest naszym zamiarem wprowadzanie w błąd czytelników:)

Roni

22 kwietnia 2010

@Gosia

Rozumiem ze te fałszywe informacje z Grudnia 2009 tez zostaną usunięte ?

http://globalnepoludnie.pl/Wplyw-zm...

I jeszcze pytanie miałbym . Dlaczego powołujecie się na te informację o lodowcach skoro sami o niej piszecie :

"To jest oczywiście niezgodne z właściwymi prognozami IPCC dotyczącymi topnienia lodowców, zawartymi w raporcie WG1. Tutaj znajdujemy 45-stronicowy, bardzo dobrze udokumentowany rozdział o lodowcach, pokrywie śnieżnej i lodowej (Rozdział 4), autorstwa wiodących glacjologów (wśród nich Austriak Georg Kaser, który jako pierwszy odkrył błąd dotyczący lodowców w Himalajach w raporcie WG2"

"Problemem jest fakt, że raport WG2, zamiast oprzeć się na właściwych prognozach IPCC przygotowanych przez kolegów z Grupy Pierwszej, zacytował w jednym miejscu niesprawdzone, zewnętrzne źródło. Rozwiązanie problemu jest proste – wystarczy jedynie usunąć dwa zdania na stronie 493 raportu WG2."

Dlaczego w swoich pracach powołujecie się na "niesprawdzone, zewnętrzne źródło"??

Gosia

23 kwietnia 2010

Nie powołujemy się na informacje o lodowcach, właśnie je usunęliśmy, by nie wprowadzać w błąd czytelników, którzy dopiero zaczynaja dowiadywać się o zmianach klimatu i ich wpływie na kraje rozwijające się. Pozdrawiamy gorąco.

Roni

23 kwietnia 2010

Ale tutaj dalej można o tym przeczytać :

http://globalnepoludnie.pl/Wplyw-zm...

Jeśli się nie powołujecie to dlaczego ta informacja znalazła się w waszych materiałach informacyjnych? Dlaczego nie wykorzystaliście tam właściwych prognoz IPCC? tylko niesprawdzone zewnętrzne źródło?

Ten materiał informacyjny jest z grudnia 2009 a już wtedy była informacja ze to jest nieprawda ?

Dominik Paszkiewicz

23 kwietnia 2010

Roni, dziękujemy Ci bardzo za Twoje uważne oko, wymieniamy właśnie materiały, w których znalazła się wspomniana informacja.

Roni

23 kwietnia 2010

Tylko ze ja już pisałem ponad 2 miesiące temu do Marty Śmigrowskiej!!!

A jak będzie z tymi tornadami i kataklizmami ?

Roni

23 kwietnia 2010

Przy okazji nie wiem czy dalej jest to rozpowszechnianie :

http://www.oxfam.org/sites/www.oxfa...

Jeśli tak to możecie napisać do swoich fanatycznych znajomych;)

Dominik Paszkiewicz

23 kwietnia 2010

Tam gdzie tylko możemy — zmienimy i oczywiście napiszemy do naszych znajomych, których bezpodstawnie określasz "fanatycznymi". Dziękujemy Ci za wsparcie! Pozdrawiamy.

Ronin

23 kwietnia 2010

Tylko dlaczego blokujecie możliwość komentowania?

Ronin

23 kwietnia 2010

http ://dlaklimatu.pl/Miedzynarodowy-Dzien-Praw

"Chrońmy Klimat!

Mnóstwo, także bardzo aktualnych informacji można znaleźć w portalu prowadzonym przez Instytut Ekorozwoju — www. chronmyklimat.pl"

http://www. chronmyklimat.pl/theme/UploadFiles/inf_pras_KK_1001.pdf

http:// chronmyklimat.eu/lang/pl/page/aktualnosci/id/14/stronicowanie/1/view/prawa_czlowieka_drogowskazem_dla_negocjatorow_porozumienia_klimatycznego_/print/true/

Ronin

23 kwietnia 2010

Bezpodstawnie określam? ja tu widzę jeden wielki fanatyzm w promowaniu tej daty ;)

Roni

23 kwietnia 2010

Widzę że już zmieniacie , tylko czy aby nie trzeba wykasować całego tekstu : "Autorzy Czwartego Raportu Międzyrządowego Zespołu do spraw Zmian Klimatu (IPCC) stwierdzają, że lodowce himalajskie cofają się szybciej niż lodowce w jakiejkolwiek innej części świata, głównie z powodu zmian klimatycznych. Samo dorzecze Gangesu, zasilane wodą z lodowców himalajskich, stanowi dom dla 500 milionów ludzi. Od jednego do dwóch miliardów ludzi w Chinach może ucierpieć w ciągu tego stulecia z powodu braku wody, jeśli zmniejszy się jej ilość dostarczana przez lodowce w Himalajach."

bo na jakiej podstawie naukowcy tak stwierdzaja? ano na podstawie :"niesprawdzonego, zewnętrznego źródła"

Jeśli lodowce nie stopnieją to jak może braknąć wody?

Widzę że już nie można zamieszczać linków w komentarzach?;) adresów stron? bo nie zostają umieszczone pod artykułem ;)

Roni

23 kwietnia 2010

Jesteście organizacją która ma nas informować o zmianach klimatycznych i sposobach ich ograniczania !! a nie organizacją która ma wywoływać histerie na podstawie błędnych niesprawdzonych informacji, przekłamanych tekstów!!


Jakieś wiadomości lub komentarze?
  • Paragrafy możesz tworzyć pozostawiając puste linijki. Jeśli chcesz dodać link wpisz: www.adresstrony.pl. Zostanie automatycznie przetworzony w link. Komentarze z reklamami będą natychmiast usuwane!

(Twój adres nie będzie publiczny)

Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia