Inne programy PZS: ekonsument.pl | globalnepoludnie.pl | ekoprojekty.pl | powietrze.krakow.pl RSS: Zapisz się do naszego RSS!
Strona główna > NASZE AKCJE > Poprzednie akcje > Dla klimatu = przeciw ubóstwu > Materiały > Negocjacje ONZ w Bonn. Materiał informacyjny.

Negocjacje ONZ w Bonn. Materiał informacyjny.

Środa 10 czerwca 2009 / Dominik Paszkiewicz

Negocjacje ONZ w Bonn (1 – 12 czerwca 2009) odbywają się w kontekście globalnego kryzysu klimatycznego. Jego skutki są coraz boleśniej odczuwalne przez najbardziej wrażliwe społeczności świata. Już dziś zmiany klimatyczne zagrażają egzystencji milionów ludzi w krajach rozwijających się. Powodem tego są coraz mniejsze plony, częstsze i silniejsze ekstremalne zjawiska pogodowe, jak np. susze czy burze, czy podnoszący się poziom mórz. Ten ostatni czynnik zagraża całym narodom zamieszkującym nisko położone tereny nadbrzeżne.

Dowiedz się więcej - przeczytaj zamieszczony poniżej dokument, który przygotowaliśmy w związku odbywającą się w Bonn konferencją.

Materiał powstał we współpracy z Oxfam Germany, naszym partnerem projekcie "Dla klimatu = przeciw ubóstwu", na podst. tekstu: Na podst. tekstu: “UN Climate Negotiations in Bonn 1-12 June 2009 - Background Briefing” autorstwa J.Kowalzig.

Dokument zamieszamy za pomocą narzędzia Issue, które umożliwia wygodne czytanie, także na pełnym ekranie, po kliknięciu w podgląd dokumentu.

Poniżej także dokument w wersji PDF.

Dokumenty do pobrania:


241 kb

Klimatyczne negocjacje ONZ w Bonn


Polska Zielona Sieć | Wykonanie strony: NGOmedia